Naga MarketsBank Pekao wypracował ponad 1 mln zł zysku w 2020 roku - zapiski giełdowego spekulantaWyniki za IV kwartał ubiegłego roku, pokazał wczoraj Bank Pekao. Spółka wypracowała w tym okresie 184,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 684,39 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto za czwarty kwartał, po wyłączeniu rezerw na ryzyko prawne związane z portfelem kredytów hipotecznych w CHF, byłby najwyższy w całym ubiegłym roku. „Pokazuje to konsekwencję w odbudowie rentowności na przestrzeni pandemicznego 2020 roku” – skomentowano w raporcie. Wynik z opłat i prowizji wzrósł o 10% w ujęciu kwartalnym. Bank podał, że jest to efekt odbicia opłat za zarządzanie aktywami i usługi brokerskie dzięki poprawie nastrojów rynkowych i większej aktywności klientów, wzrostu prowizji walutowych w efekcie większej liczby transakcji w segmentach detalicznym i korporacyjnym. W całym 2020 r. bank miał 1 101,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 2 165 mln zł zysku rok wcześniej.

  • Pekao z niezłym wynikiem rocznym na tle branży
  • Na wykresie odbicie od linii trendu

Bank Pekao ma silną pozycję kapitałową i chce powrócić do płacenia dywidendy tak szybko, jak to będzie możliwe – poinformował prezes Leszek Skiba. Ponadto, Bank Pekao oczekuje poprawy wyniku netto w 2021 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. “Oczekujemy wzrostu i to z kilku powodów. Po pierwsze już zabezpieczyliśmy ewentualne ryzyka, które mogą pojawić się w tym roku. Mam tu na myśli zarówno rezerwy związane z COVID, jak i z kredytami frankowymi. Poza tym ekonomiści, nie tylko banku Pekao, szacują znaczące ożywienie gospodarcze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nad linią hossy

Dzięki temu powinny wzrosnąć inwestycje i w konsekwencji także zainteresowanie finansowaniem. Aktywnie też działamy, aby zwiększyć wynik prowizyjny, co jest szczególnie istotne w środowisku niskich stóp procentowych” – powiedział prezes spółki. Co warte podkreślenia, spółka posiada dość niewielki udział w kredytach frankowych. Kilka ostatnich rekomendacji wyceniało akcje banku na około 75 zł.

pekao


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | comparic.pl | kursy kryptowalut wykres | akcje jsw prognozy | kursy kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here