Naga MarketsBank Pekao wyceniony na 91 zł. To poziom ostatniego dołka sprzed pandemii Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 maja, obniżyli rekomendację Pekao do “akumuluj” z “kupuj”, ale podwyższyli cenę docelową do 91 zł z 71 zł. Na czwartkowym zamknięciu kurs Pekao wynosił 84,62 zł. Poniżej streszczenie raportu.

“Solidne wyniki za 1Q21 oraz coraz bardziej optymistyczny guidance banków w zakresie kosztów ryzyka skłoniły nas do podwyższenia naszych prognoz zysku netto o 23/22 proc. w 2021/22 r. Biorąc pod uwagę sprawną odbudowę wyników (wzrost EPS o 51/28 proc. r/r w 2021/22 r.), oczekiwaną dywidendę (DY 3,9 proc. z zysku za 2020 r.), a także minimalne ryzyko w zakresie CHF, obecną wycenę na 12,9x P/E oraz 0,83xP/BV – na równi z medianą dla sektora – uważamy za niewymagającą” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy przewidują obecnie, że Pekao będzie miało 1,667 mld zł zysku netto w 2021 roku oraz 2,127 mld zł w 2022 roku. W prognozach uwzględniono konsolidację Idea Banku.

W kierunku ostatniego dołka sprzed pandemii

Wykres pokazuje, że poziom 91 zł to ostatni dołek przed wybuchem pandemii. Jest to więc naturalny poziom docelowy, który powinien zostać osiągnięty. Obecna korekta nie wskazuje na siłę po stronie podaży i po jej zakończeniu, kurs powinien kierować się do okolic 91 zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here