Naga MarketsBank Pekao wyceniony na 83,70 zł w najnowszej rekomendacji Haitong BankuAnalitycy Haitong Banku w raporcie z 15 marca utrzymali rekomendację kupuj dla akcji Banku Pekao. Cena docelowa wzrosła do 83,70 zł z 74,80 zł. W raporcie przede wszystkim pozytywnie oceniono wyniki za IV kwartał i ich potencjał dalszej poprawy w tym roku oraz plany redukcji zatrudnienia. Notowania nie specjalnie reagują na najnowszą wycenę.

Haitong Bank prognozuje, że zysk netto Banku Pekao w latach 2021-23 wyniesie odpowiednio 1,48 mld zł (wzrost o 34% r/r), 1,98 mld zł (wzrost o 33% r/r) i 2,21 mld zł (wzrost o 12% r/r). Ponadto, mimo ostatnich wzrostów bank nadal posiada potencjał wzrostu, wynikający choćby z silnej pozycji kapitałowej, dywidend i niewielkie ryzyko związane z kredytami frankowymi. Do grona głównych ryzyk dla spółki zaliczono głównie kwestie związane z państwowym właścicielem oraz ryzyka związane z przejęciem Idea Banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Perspektywy poprawy wyników

Według ostatnich szacunków KNF scenariusz zakładający porozumienia z kredytobiorcami będzie kosztować sektor do 35 mld zł. Bank Pekao szacuje, że 70-80-proc. odsetek partycypacji spowoduje koszty na poziomie 350-400 mln zł, stąd analityczka zakłada, że łączna strata wyniesie między 470 a 500 mln zł.

“Bank planuje program pilotażowy by ocenić skalę zainteresowania porozumieniami wśród kredytobiorców walutowych. Jednocześnie zagrożenie pozwami w przypadku Banku Pekao powinno być znacznie niższe niż w całym sektorze biorąc pod uwagę, że kredyty były w większości przyznawane przed rokiem 2007” – czytamy w w raporcie.

Bank Pekao chce zwolnić do 1100 pracowników, czyli ok. 8% zatrudnionych, w ramach zwolnień grupowych i planuje zmienić warunki zatrudnienia dla maksymalnie 1250 kolejnych pracowników.

“Koszty restrukturyzacji w 2021 r. zostały już częściowo uwzględnione w prognozie analityków (ok. 60 mln PLN) po włączeniu do modelu Idea Bank (850 pracowników). Analitycy oczekują spadku rocznych kosztów o 100 mln PLN w efekcie redukcji zatrudnienia. Osobno, baza kosztowa powinna zyskać na zmniejszeniu o ok. 100 mln PLN r/r wydatków na BGF w 2021 r., co jednak zostanie częściowo zneutralizowane przez wzrost kosztów, wraz z prognozowanym odbiciem gospodarczym w II poł. 2021 r.” – czytamy w raporcie.

Brak reakcji podażowej

Na wykresie pojawia się problem z wyjściem ponad 75 zł, jednak nie pojawia się także znacząca reakcja podażowa, w dodatku obroty maleją. Wydaje się, że może dojść do płaskiej korekty w ramach zaznaczonej konsolidacji, jednak szerszy układ techniczny pozostaje pozytywny.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin akcje | notowania dolara online | ranking giełd kryptowalut | giełda komentarze | pkn notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here