Naga MarketsBank Pekao wprowadził tryb zdalnego nawiązywania relacji dla firm SelfieSignWarszawa, 21.09.2021 (ISBnews) – Bank Pekao jako pierwszy na polskim rynku wprowadził nowy tryb zdalnego nawiązywania relacji z klientami firmowymi pod nazwą SelfieSign, podał bank. Łączy on zdalną weryfikację tożsamości (selfie) z elektronicznym podpisem kwalifikowanym (eSignature). Od tej pory podmioty z segmentu MSP i korporacji mogą otwierać rachunki w Banku Pekao na odległość bez żadnych ograniczeń produktowych i limitów transakcyjnych.

„Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy pionierami transformacji cyfrowej w polskim sektorze bankowym. Dzięki połączeniu w spójną całość dwóch znanych, lecz dotąd stosowanych oddzielnie technologii biometrycznej i kryptograficznej umożliwiliśmy nowym klientom firmowym dostęp do wszystkich naszych produktów i usług bez wychodzenia z biura. SelfieSign to w pełni zdalny tryb nawiązania relacji z bankiem, zgodny z wszelkimi przepisami i całkowicie bezpieczny. Głównym walorem dla klienta biznesowego jest możliwość złożenia podpisu pod całym zestawem dokumentów jednym kliknięciem, z dowolnego miejsca na świecie, w dogodnym czasie. W przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań SelfieSign nie pociąga za sobą żadnych ograniczeń produktowych i limitów transakcyjnych od początku trwania relacji. Jesteśmy przekonani, że kolejna innowacja Banku Pekao przyczyni się do wzrostu zainteresowania naszą ofertą wśród klientów firmowych” – powiedział dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów w Banku Pekao Andrzej Fűrstenberg, cytowany w komunikacie.Klienci, którzy chcą nawiązać relację z Bankiem Pekao, korzystając z trybu SelfieSign, przechodzą weryfikację „na selfie”, po czym podpisują umowę elektronicznym podpisem kwalifikowanym. Następnie mogą korzystać bez ograniczeń z dowolnego produktu oferowanego przez bank – m.in. kredytów, kart płatniczych, PekaoConnect czy transakcji skarbowych. Tak nawiązana relacja traktowana jest w taki sam sposób jak podpisanie dokumentów podczas osobistego spotkania klienta z przedstawicielem banku – zarówno na etapie podpisywania pierwszej umowy, jak i późniejszej obsługi. Tryb SelfieSign dostępny jest dla wszystkich typów podmiotów krajowych, wskazano w materiale.

Jednocześnie Bank Pekao wciąż oferuje także inne tryby zdalnego lub częściowo zdalnego nawiązania relacji – np. z wykorzystaniem video-weryfikacji tożsamości i podpisaniem umowy elektronicznym podpisem kwalifikowanym za pośrednictwem e-maila.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 233 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here