Naga MarketsBank PekaoKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,78%. Akcje taniały o 2,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 54,02 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 2,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 54,02 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spółki spadł o ponad 50%.


Kurs blisko ostatnich minimów

Notowania spółki silnie traciły w ostatnim czasie, a epidemia koronawirusa tylko pogłębiła już trwającą od dłuższego czasu przecenę. Dotąd bankom ciążyły utrzymujące się od lat bardzo niskie stopy procentowe oraz wyroki TSUE w sprawie kredytów frankowych. Teraz, mimo wprowadzanych pomocy gospodarczych, sugeruje się, że banki nadal mogą mieć trudny okres z uwagi na kolejne obniżki stóp procentowych. Od stycznia Bank Pekao traci już kilkadziesiąt procent i jak na razie nie widać silnych oznak wyhamowania spadków, choć ich dynamika nie jest już tak potężna jak na początku wybuchu kryzysu.

bank pekao 2.04.2020
Notowania PEKAO 2.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ułatwienia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Bank Pekao wdrożył ułatwienia dla klientów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w dostępie do finansowania w oparciu o nową umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Podwyższa ona gwarancje de minimis do 80%, obniża prowizję i wydłuża okres gwarancji dla kredytów obrotowych do 39 miesięcy. Gwarancje de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego to jeden z głównych instrumentów zwiększających dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zobowiązań finansowych MŚP, firmom tym łatwiej jest uzyskać kredyt obrotowy lub inwestycyjny.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here