Naga MarketsKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,87%. Akcje drożały o 0,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 100,55 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego podczas wczorajszej sesji 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 99,50 zł. Od szczytu z koca października spółka traci już około 20%.


Dynamiczne obicie od poziomu poprzedniego dołka

Od końca października do połowy grudnia trwał systematyczny trend spadkowy na akcjach spółki. Nie jest to nic zaskakującego z uwagi na ogólną słabość wielu spółek krajowego sektora bankowego. Wśród powodów słabego nastroju można wymienić choćby wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych czy wysokie wpłaty na Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W ostatnich dniach doszło jednak do zejścia poniżej poziomu ostatniego dołka. Tu pojawiła się dynamiczna reakcja popytowa przy całkiem dobrych obrotach. Wydaje się, że w taki sposób rozpoczynamy kolejną korektę. Szerszy trend z ostatnich lat nadal jest niestety spadowy i praktycznie każdy kolejny szczyt pojawia się na nieco niższym poziomie. Mimo tego, wydaje się, że mamy szansę na udaną końcówkę roku i zwyżkę przynajmniej w rejon konsolidacji z drugiej połowy listopada w rejonie 105 zł.

pekao 18.12.2019
Notowania PEKAO 18.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Bank udostępnia przelewy Blikiem

W ostatnich dniach spółka poinformowała o kolejnej nowince technicznej. Bank udostępnił swoim klientom możliwość wykonywania przelewów na telefon za pośrednictwem technologii Blik. Użytkownicy BLIK-a mogą przelewać pieniądze w ten sposób z wykorzystaniem aplikacji mobilnych dziewięciu banków. Warto dodać, że sposób ten staje się coraz popularniejszy. W pierwszych trzech kwartałach tego roku użytkownicy zrealizowali blisko 11 mln takich transakcji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here