Naga MarketsBank Pekao w słabym styl odbija od tegorocznych minimów Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,62%. Akcje taniały o 0,31 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 49,15 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 49,39 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Dołek z kwietnia obroniony

Nadal niewiele dzieje się na notowaniach spółek z sektora bankowego, który jest jednym z największych obciążeń dla indeksów. Powodem są bardzo niskie stopy procentowe, które utrudniają osiąganie tym spółkom pozytywnych wyników finansowych. Na razie perspektywy nie są najlepsze i raczej niskie stopy procentowe pozostaną z nami przez dłuższy czas. Na wykresie cena odbiła od kwietniowych minimów, jednak odbicie nie jest zbyt przekonywujące i przy kolejnej fali wyprzedaży, wzrośnie ryzyko zejścia na nowe minima.

pekao 30.09.2020
Notowania PEKAO 30.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Będzie nowa oferta

Bank Pekao przygotowuje nową ofertę dla klientów z segmentu private banking, którą zaprezentuje pod koniec tego roku. Będzie ona m.in. w większym stopniu uwzględniała potrzeby w zakresie ubezpieczania życia i majątku, poinformował ISBnews wiceprezes Jarosław Fuchs. Środowisko niemal zerowych stóp procentowych powoduje, że konserwatywni klienci private banking stali się bardziej otwarci w poszukiwaniu alternatyw dla lokat bankowych.

Z kolei grupa klientów akceptujących wyższe ryzyko znakomicie – w jego ocenie – wykorzystała czas lockdownu do pomnożenia swoich środków w niektórych grupach inwestycyjnych. “Jesteśmy w przededniu transformacji, będziemy chcieli stworzyć pewien subsegment w ramach bankowości prywatnej. Przygotowujemy się do tego organizacyjnie, tak by jeszcze w tym roku tę nową koncepcję przedstawić rynkowi” – powiedział Fuchs w rozmowie z ISBnews.

Jak wskazał wiceprezes, pandemia COVID-19 zmieniła zarówno oczekiwania klientów private banking, jak i sposób komunikowania się doradców bankowych z klientami z tego segmentu. W pandemii klienci większą wagę przykładają m.in. do ochrony ubezpieczeniowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here