Naga MarketsBank Pekao w mało dynamicznej korekcie Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,41%. Akcje drożały o 0,40 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 99,48 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,62% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 98,909 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 150%.

Słaba reakcja podaży

Notowania spółek z sektora bankowego mają za sobą bardzo udany okres. Zdaniem ekspertów rynku, banki nadal powinny segmentem napędzającym wzrosty głównych indeksów. Obecnie, mimo korekt, taki scenariusz wydaje się realny, gdyż po olbrzymich odbiciach, reakcja podażowe są bardzo słabe. Taka sytuacja ma miejsce na akcjach Pekao. Najbliższe wsparcie mamy przy poprzednim dołku, a więc 95 zł.Pekao 18.06.2021
Notowania Pekao 18.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wsparcie rodzimego biznesu

Bank Pekao sfinansuje kontrakt Solaris Bus&Coach w wysokości do 23 mln euro na dostawę 100 autobusów miejskich do Tallina zasilanych gazem, podał bank. Pekao wykupi wierzytelności Solarisa z tytułu dostawy i kredytowaniu estońskiego odbiorcy. “Banku Pekao konsekwentnie budujemy relacje z eksporterami wspierając rozwój biznesu naszych klientów.

W przypadku Solaris Bus & Coach od miesięcy jesteśmy w kontakcie i rozmawiamy o specjalistycznym finansowaniu zagranicznych umów. Ten kontrakt jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie zaproponować szyte na miarę rozwiązania finansowe korzystne dla każdej ze stron umowy i wspierające rodzimy eksport” – powiedział wiceprezes Pekao nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here