Naga MarketsKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 9,49%. Akcje taniały o 5,82 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 54,92 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 1,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 55,50 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spółki spadł o ponad 50%.


Kurs blisko ostatnich minimów

Spółka jak i większość sektora bankowego wykazuje relatywną słabość na tle szerokiego rynku. Na początku kwietnia doszło do niewielkiego odbicia, które szybko zaczęło być wymazywane. Całość korekty, która pojawiła się na rynku w połowie marca, na akacjach Banku Pekao nie robi specjalnego wrażenia. Powodem mogą być gorsze perspektywy spowodowane kolejnymi obniżkami stóp procentowych. Wiele banków szybko wyliczyły ile ich to będzie kosztowało, pojawiły się nawet zapowiedzi rezygnacji z dywidend. Na wykresie mamy zwrot na ostatnie minima, których wybicie wiązałoby się z kontynuacją wyprzedaży, choć wydaje się, że już raczej nie o takiej dynamice jak na początku wybuchu epidemii.

bank pekao 9.04.2020
Notowania Banku Pekao 9.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Niższa perspektywa ratingu, niższe stopy procentowe

S&P Global Ratings potwierdził oceny ratingowe Banku Pekao i zmienił perspektywę ratingu na stabilną z wcześniejszej pozytywnej. Decyzja o zmianie perspektywy ratingowej banku jest powiązana z obniżeniem perspektywy ratingowej dla PZU czyli głównego akcjonariusza banku, oraz wynika z pogorszenia się warunków finansowych i biznesowych w Polsce, w związku z wybuchem pandemii COVID-19. W ocenie agencji, może mieć to wpływ na niższe wyniki finansowe banku, jednakże bank powinien zachować zarówno rentowność, jak i pozycję kapitałową, na zadowalającym poziomie i wykazać się ogólną odpornością w obliczu pogorszenia się warunków finansowych i biznesowych w Polsce” – napisano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here