Naga MarketsBank PekaoBank Pekao uruchomił usługę Qlips dla przedsiębiorców z sektora MŚP i korporacji, podał bank. Firmy będą mogły przesyłać klientom informacje o fakturach za pomocą bankowości internetowej PekaoBiznes24. To kolejny etap wdrożenia Qlips w Pekao, który od teraz będzie świadczył usługę kompleksowo – zarówno dla wystawcy faktury, jak i płatnika. Klienci indywidualni mogą korzystać z tego rozwiązania od początku czerwca.

Finax

Bank Pekao uruchomił usługę Qlips dla przedsiębiorców z sektora MŚP i korporacji

Qlips jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej, mającą na celu zwiększenie wygody klientów oraz firm poprzez usprawnienie procesu dokonywania płatności za usługi masowe, takie jak prąd, woda czy gaz. Dzięki usłudze wystawca faktury za pomocą systemu PekaoBiznes24 przesyła do KIR dane o należnych płatnościach, natomiast płatnik otrzymuje informacje o wystawionej fakturze i dokonuje opłaty w swojej bankowości elektronicznej. Usługa działa w oparciu o system informatyczny utworzony i obsługiwany przez KIR, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Bank Pekao oferuje usługę Qlips zarówno dla płatników, jak i – co istotne – wystawców faktur. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych firm, które oczekują na płatność. Korzystając z usługi, mają pewność, że informacja o zaległości płatności dotarła do klienta, a ten bez ryzyka pomyłki w danych do przelewu dokona płatności” – powiedział wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej Tomasz Styczyński, cytowany w komunikacie.

Aby wygodnie opłacać faktury poprzez Qlips, należy aktywować usługę w bankowości elektronicznej. Rachunki i faktury od swoich dostawców można wyszukać na liście firm korzystających z tego rozwiązania. Użytkownik może zdecydować o natychmiastowej realizacji płatności, akceptując rachunek lub ustawiając datę wykonania przelewu. Płatności za rachunki od wybranych przez użytkownika dostawców usług mogą być realizowane także automatycznie – wystarczy włączyć taką funkcję i ustawić maksymalną kwotę płatności.

“Warto zauważyć, że usługa Qlips jest dla klientów indywidualnych całkowicie bezpłatna. Zarówno aktywacja rozwiązania, jak i wykonanie przelewu nie wymagają dodatkowych kosztów – jedyna kwota do opłacenia to wartość wystawiona na fakturze. Jestem przekonany, że Qlips okaże się sukcesem, ponieważ zdecydowanie upraszcza proces dokonywania opłat stałych. Im więcej osób fizycznych podejmie decyzję o aktywacji usługi, tym więcej firm zdecyduje się na korzystanie z tego narzędzia” – dodał dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej w Banku Pekao Andrzej Furstenberg.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here