Naga MarketsBank Pekao uprościł proces kredytowy, przyspieszył decyzje kredytowe dzięki PSD2Bank Pekao uprościł proces kredytowy i skrócił czas podejmowania decyzji kredytowych dzięki możliwości udostępnienia historii rachunku z innego banku online w ramach otwartej bankowości, podała instytucja. Bank wykorzystuje usługę otwartej bankowości w procesach udzielania pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej.

“Dzięki otwartej bankowości klienci zyskali wygodne narzędzie umożliwiające zarządzanie kontami z różnych banków w jednym serwisie. Wdrożenie tego rozwiązania oznacza także nowe możliwości, które wykorzystujemy w procesie kredytowym. Wystarczy, że klient doda dostęp do informacji o swoim rachunku w innym banku, a doradca będzie mógł przeanalizować potrzebne w procesie kredytowym dane bez zbędnego czekania na papierowe dokumenty. Rozwiązanie open banking skraca do minimum czas oczekiwania na decyzję kredytową i daje możliwość łatwego i szybkiego uzyskania pożyczki” – powiedział dyrektor departamentu produktów kredytowych klienta indywidualnego w Banku Pekao Piotr Gołąb, cytowany w komunikacie.Otwarta bankowość to nowy standard na rynku usług płatniczych wdrożony zgodnie z dyrektywą unijną PSD2. Dzięki otwartej bankowości klienci Pekao w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay zyskują pełny obraz swoich finansów. Mogą sprawdzać salda oraz historie swoich kont, w tym kart kredytowych, posiadanych w innych bankach oraz zlecać przelewy, podano.

“Bank Pekao wychodzi naprzeciw potrzebom osób starających się o kredyt, wprowadzając możliwość wykorzystana do oceny zdolności kredytowej klienta historii rachunku z innego banku pobranej online w ramach otwartej bankowości. Aktualnie można pobrać do procesu kredytowego historię rachunku prowadzonego w jednym z następujących banków: Santander, Millenium, Alior, BNP Paribas, ING, Credit Agricole. Kolejne banki będą dołączane sukcesywnie. Szybka ścieżka analizy zdolności kredytowej klienta to możliwość szybszej realizacji celu, na który klient chce pozyskać dodatkowe środki” – czytamy w komunikacie.

Klienci Pekao mogą skorzystać z otwartej bankowości i dodać opcję dostępu do rachunków w innych bankach w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji mobilnej PeoPay, podkreślono.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin giełda wykres | blik | 11bit kurs | akcje 11bit | co to jest cfd | notowania pko | płatność blik |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here