Naga MarketsBank Pekao umożliwił otwarcie firmy online poprzez bankowość Pekao24. Jest też drugim bankiem w Polsce, który udostępnił kompleksową rejestrację działalności gospodarczej w CEIDG oraz założenie Profilu Zaufanego w aplikacji mobilnej PeoPay, podał bank.

“Już co czwarta działalność zakładana jest online, z pomocą banku. Wiele biznesów otworzyło się w ten sposób także w Pekao. Krótki wniosek zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśniania. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku” – powiedział dyrektor departamentu klienta biznesowego w Banku Pekao Marcin Kołakowski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Klienci banku mogą złożyć wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) razem z wnioskiem o konto firmowe nie tylko w serwisie Pekao24, ale i w bankowości mobilnej PeoPay. Cały proces odbywa się zdalnie, podano.

Wraz z zakładaniem firmy przez PeoPay automatycznie tworzy się rachunek bankowy, który jest przekazywany do CEIDG. Klient otrzymuje potwierdzenie rejestracji firmy e-mailem najczęściej do dwóch godzin od złożenia wniosku. Nie musi się martwić o pozostałe formalności. Procedury nadania NIP i REGON wymagające dawniej wizyt w urzędach, teraz od ręki realizuje sam system. Nie tylko samodzielnie nada numer, ale także zgłosi firmę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyjaśniono.

Pekao oferuje też doraźną pomoc w prowadzeniu biznesu. Firmy mogą liczyć na wsparcie prawne oraz pomoc informatyczną przy codziennym użytkowaniu urządzeń i oprogramowania komputerowego. Bank gwarantuje, że czas reakcji informatyków to mniej niż cztery godziny, wskazano także.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here