Naga MarketsBank Pekao silnie zyskuje. Sektor nie przejmuje się ryzykiem kolejnych obniżek stóp procentowych Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas piątkowej sesji o około 3,88%. Akcje drożały o 2,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 70,10 zł. Jest to mocny wynik na tle tracącego w piątek 0,07% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 68,56 zł. Od początku listopada kurs rośnie już niemal o 70%.

Silny niemal cały sektor

Notowania spółki zaliczyły od końca października niemal 70% odbicie. Sytuacja na rynku zaczęła się zmienić od amerykańskich wyborów prezydenckich i trwa nadal. Co ciekawe, cały sektor jest ostatnio w dobrej formie, jakby nie przejmował się głosami z Banku Centralnego o możliwych cięciach stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że ma to już niewielkie znaczenia, także w kontekście danych o tym, że za 11 miesięcy 2020 roku zyski banków spadły o 45% do 7,87 mld zł. Może się bowiem okazać np. Oczekując ożywienia na rynku kredytowym, że to jest właśnie wynikowy dołek i teraz może być już tylko lepiej.

pekao 11.01.2021
Notowania Banku PEKAO 11.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przejecie Idea Banku bez wpływu na dywidendę

Przejęcie Idea Banku nie wpływa na potencjał dywidendowy Banku Pekao, pozwala natomiast wykorzystać efekt skali i osiągnąć synergie, ocenił p.o. prezesa Banku Pekao Leszek Skiba. Pełna integracja operacyjna Idea Banku ze strukturami Banku Pekao spodziewana jest do końca IV kwartału 2021 r. “Struktura transakcji pozwala z jednej strony zabezpieczyć pozycję kapitałową i płynnościową Banku Pekao S.A., nie wpływając na potencjał dywidendowy banku, a z drugiej, dzięki wykorzystaniu efektów skali pozwala wygenerować wartość dla akcjonariuszy w formie synergii” – powiedział Skiba cytowany w komunikacie.

“W szczególności będziemy się skupiać na utrzymaniu dostępu do finansowania dla klientów biznesowych i udostępnieniu im oferty produktowej naszego banku, umożliwiając dalszy rozwój ich biznesu” – dodał. Transakcja przejęcia Idea Banku zwiększy skalę działalności Banku Pekao o ok. 14,4 mld zł aktywów (licząc na dzień 31 sierpnia 2020 r.), umacniając bank na drugiej pozycji w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jak wskazano, transakcja pozwoli dodatkowo na przyspieszenie wzrostu udziału Banku Pekao w segmentach mikrofirm i MŚP, dzięki przejęciu bazy klientów oraz doradców Idea Bank, w połączeniu z szeroką ofertą produktową Banku Pekao.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here