Naga MarketsBank Pekao rośnie o niemal 10%. Najmocniejsza sesja od wielu miesięcy Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 9,47%. Akcje drożały o 4,19 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 48,84 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 4,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 48,45 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Powrót do kanału

Notowania spółek z sektora bankowego nadal nie wyglądają najlepiej. Kurs banku Pekao znajduje się w fazie korekty, która po wczorajszej informacji o szczepionce na COVID-19 wyraźnie przyspieszyła. Jeżeli korekta się utrzyma jeszcze przez jakiś czas, cena może wzrosnąć do okolic górnej krawędzi kanału spadkowego, co jest najbliższym technicznym celem dla strony popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują

pekao 10.11.2020
Notowania PEKAO 10.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ponad 370 mln zł zysku w III kwartale

Bank Pekao odnotował 370,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 656,21 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1 203,05 mln zł wobec 1 391,43 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 595,11 mln zł wobec 642,78 mln zł rok wcześniej. “Epidemia COVID-19 spowodowała, że Bank Pekao jeszcze mocniej skoncentrował się na działaniach poprawiających efektywność.

Koszty operacyjne w ujęciu rok do roku obniżyły się o 7%, a w ujęciu kwartał do kwartału spadły o kolejne 3%. Zakres redukcji i optymalizacji kosztów był szeroki i obejmował m.in.: marketing, podróże służbowe, usługi konsultingowe, centralizację działań w wielu obszarach.

Optymalizowana była konsekwentnie sieć oddziałów tak, by lepiej dopasować ją do zmieniających się oczekiwań klientów i rozwoju cyfrowych kanałów sprzedaży. Nacisk został położony na zwiększenie rentowności produktów i cross-selling” – czytamy w komunikacie. Działania te ograniczyły, ale nie zniwelowały wpływu koniunktury gospodarczej na wyniki finansowe. Wskaźnik C/I w III kwartale tego roku znalazł się na poziomie 44,2%, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here