Naga MarketsBank Pekao przy dołkach z lat 2018-19. Rośnie ryzyko korekty Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,77%. Akcje drożały o 0,74 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 97,44 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 96,70 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 140%.

Maksima wyrównane

Notowania spółek z sektora bankowego mają za sobą spore odbicie. Dwie kluczowe sprawy, które podniosły ich notowania to neutralny wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych, sprawiający że kwestia to przeszła do historii, tym bardziej, że była już wcześniej wyceniona. Druga sprawa to fakt, że koniec pandemii oznacza brak ryzyka dalszego obniżania stóp procentowych, a także odbicia choćby w kredytach hipotecznych. Patrząc na wykres tygodniowy można jednak obawiać się korekty. Cena dotarła bowiem do czytelnego oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 2.06.2021
Notowania Banku Pekao 2.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zielone obligacje z Pekao

Bank Pekao w ciągu ostatnich kilku miesięcy zorganizował kilka emisji zielonych obligacji o wartości ponad 5 mld zł, podał bank. Podał też, że będzie globalnym koordynatorem ogłoszonej dziś emisji zielonych obligacji PKN Orlen o wartości 500 mln euro, przeprowadzanej na rynku międzynarodowym. “W krótkim czasie zorganizowaliśmy kilka emisji obligacji zielonych i zrównoważonego rozwoju, o wartości ponad 5 mld zł. To pokazuje, że konsekwentnie i skutecznie poszerzamy nasze portfolio w zakresie odpowiedzialnego finansowania.

Zresztą nie tylko jeśli chodzi o rynek obligacji, ale również kredytowanie proekologicznych projektów” – powiedział prezes Pekao Leszek Skiba, cytowany w komunikacie, Bank Pekao jest jednym z globalnych koordynatorów i współprowadzących księgę popytu emisji 7-letnich zielonych obligacji (green bonds) PKN Orlen o wartości 500 mln euro, przeprowadzanej na rynku międzynarodowym. Wpływy netto z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie lub refinansowanie zielonych projektów grupy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here