Naga MarketsKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,59%. Akcje drożały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 96,38 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 0,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 95,38 zł. Od szczytu z koca października spółka traci już około 20%.


Nadal z tendencją spadkową

Od początku roku niewiele dzieje się na notowaniach spółki, co w obliczu słabości sektora bankowego można nawet uznać za umiarkowanie pozytywną sytuację. Spoglądając jednak na wykres w tygodniowej skali czasowej, widać że szersza tendencja jest zdecydowanie spadkowa i mamy typowy układ coraz niżej pojawiających się kolejnych wierzchołków. W ostatnim czasie kurs nerwowo reagował na medialne doniesienia o tym, że Pekao ma być faworytem do przejęcia mBanku. Po za tym, cały krajowy sektor bankowy traci na giełdzie choćby z uwagi na wyroki dotyczące kwestii frankowych. Odbicie z początku lutego zaczyna słabnąć i pojawia się ryzyko powrotu do głównego trendu.

pekao 27.02.2020
Notowania PEKAO 27.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zwolnienia grupowe w banku

Bank Polska Kasa Opieki podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej sprawie. “Zamiarem banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 1 200 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 1 350 pracownikom banku, w okresie od 12 marca 2020 r. do 31 października 2020 r.” – czytamy w komunikacie. Bank powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here