Naga MarketsBank Pekao pozytywnie wyróżnił się wśród polskich blue-chipówCzwartkowa sesja na krajowym rynku dla indeksu największych spółek zakończyła się blisko poprzedniego zamknięcia. Przed mocniejszym spadkiem WIG20 wybronił sektor bankowy, który niemal w całości skompensował gorsze nastroje na pozostałych spółkach.

Bank Pekao odnotował 4-procentową zwyżkę

Kurs FW20 na wykresie 60 min podjął próbę wzrostowego odreagowania z początkiem sesji, która jednak dość szybko przygasła.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jako opór potwierdziło się zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. Wskaźniki AT wykazują neutralne nastawienie, RSI jest w połowie zakresu wahań, niskie wartości ADX odnosząc się do wcześniejszego spadku sugerują przejście w trend boczny. Niepokój pojawia się na MACD, który jest bliski odwrócenia wcześniejszego sygnału wzrostowego. Na wykresie dziennym kurs pozostaje blisko linii szyi potencjalnej formacji RGR. Podstawowe wskaźniki w tym interwale utrzymują wskazania bardziej charakterystyczne dla trendu bocznego. Wśród spółek wchodzących w skład WIG20 zdecydowanie pozytywnie wyróżniały się banki, a przede wszystkim Pekao (4,0%), któremu sprzyjały solidne wyniki
kwartalne.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Znacznie słabsze nastroje towarzyszyły sesjom na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich. Mocna korekta głównych indeksów z kontynuacją zniżki na rynkach terminowych prawdopodobnie przełoży się na przynajmniej początkowe nastawienie dla krajowych notowań. Technicznie dla FW20 może znów pojawić się próba dolnego wybicia ze wspomnianej formacji RGR. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na pełniejszy odczyt o krajowym PKB za IV kw oraz w USA na raport o dochodach i wydatkach amerykanów.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here