Naga MarketsBank Pekao powoli odrabia straty. Kurs w układzie bocznym Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,95%. Akcje drożały o 0,52 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 55,08 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 55 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spółki spadł o ponad 50%.

  • Bank wprowadza obsługę e-dowodu
  • Notowania próbują się podnieść po decyzji RPP
  • Najbliższy opr w rejonie 63 zł

Celem nadal 63 zł

Spółka w końcówce tygodnia zanotował nieco lepszy okres i próbę odbicia po zgaszeniu wcześniejszej próby wzrostu przez nagłą decyzję RPP o cięciu stóp procentowych do rekordowo niskich poziomów. To sprawia, że sektorowi bankowemu jeszcze trudniej będzie zarabiać, jednak sądząc po reakcji na wykresie, możliwe że nie było to wielkim zaskoczeniem dla rynku. Trzeba pamiętać, że cała branża miała już za sobą spadki o dużym zasięgu. W cenach była także wcześniejsza obniżka stóp procentowych czy także kwestia kredytów we frankach. Wydaje się więc, że na fali lepszego sentymentu na szerokim rynku, kurs spółki powinien powoli wzrastać.

Te artykuły również Cię zainteresują
bank pekao 5.06.2020
Notowania PEKAO 5.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Obsługa e-dowodu

Pekao jako pierwszy bank w Polsce umożliwił obsługę e-dowodu, czyli nowego dowodu osobistego zawierającego specjalną warstwę cyfrową (tzw. chip), który umożliwia szybką i precyzyjną identyfikację. Pierwsze placówki banku zostały już wyposażone w czytniki e-dowodów. Dowód elektroniczny jest bezpłatnie wydawany w dowolnym urzędzie miasta lub gminy na terenie całego kraju.

W warstwie cyfrowej e-dowodu zapisane są dane widoczne na blankiecie dowodu osobistego, w tym: kolorowe zdjęcie, dane osobowe, termin ważności. Dokument posiada niewidoczny, wbudowany mikroprocesor. To w nim, oprócz danych osobowych, umieszczone zostały również certyfikaty elektroniczne umożliwiające identyfikację, uwierzytelnianie posiadacza e-dowodu oraz podpisywanie dokumentów w systemach komputerowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here