Naga MarketsBank Pekao ponad ważnym oporem. Od listopada niemal 60% wzrostu ceny Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,20%. Akcje taniały o 2,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 60,94 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 61,80 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięga już niemal 60%.

Ponad kluczowym oporem

Notowania spółki mają za sobą solidne odbicie. Podobne ruchy odnotowujemy na szerokim rynku tuż po amerykańskich wyborach prezydenckich. Powodem lepszych nastrojów jest też wprowadzenie na rynek szczepionek na koronawirusa. To powoduje, że maleją szanse na kolejne cięcia stóp procentowych. To z kolei powoduje, że rynek zaczyna wyceniać powolny powrót do normalności. Na wykresie kurs przełamał ważny opór przy 61,50 zł. Wydaje się więc, ze w dłuższym okresie kolejnym celem może być domykanie wcześniejszych luk spadkowych, a wiec nawet 75 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania PEKAO 11.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Bank zainteresowany powstaniem PCOL

Bank Pekao jest zainteresowany inicjatywą powołania Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego, podał bank. Dzięki wspólnej dla przewoźników i zleceniodawców cyfrowej platformy służącej zamawianiu usług transportowych Pekao liczy, że mógłby zaoferować jej uczestnikom usługi finansowe, takie jak leasing czy faktoring, dodano także. “Ze względu na pandemię musimy stawić czoła gospodarczej recesji, dlatego uważamy za ciekawy pomysł stworzenia PCOL i wsparcia polskich firm z branży transportowej.

Jako bank obsługujemy bardzo wielu klientów z tej branży i oceniamy, że PCOL może być dla nich szansą. Widzimy też potencjał tego projektu z punktu widzenia wartości dodanej, jaką może dać zaoferowanie jej uczestnikom usług finansowych, takich jak leasing czy faktoring” – powiedział p.o. prezesa Leszek Skiba, cytowany w komunikacie. Wcześniej Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) poinformowała, że będzie koordynatorem projektu PCOL. To pierwsza inicjatywa zespołu “Synergia” działającego przy Ministerstwie Aktywów Państwowych (MAP).

“GPW ma blisko 30-letnie doświadczenie w tworzeniu, ale też rozwoju platform obrotu, dysponuje środkami oraz technologią umożliwiającą bezpieczną realizację transakcji i rozliczeń oraz zapewnia najwyższy poziom zabezpieczania danych. W ramach PCOL będziemy mieć dostęp do transportu kołowego, kolejowego i lotniczego. Projekt docelowo ma być dedykowany dla całego rynku TSL” – powiedział prezes GPW Marek Dietl, cytowany w osobnym komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here