Naga MarketsBank Pekao odreagowuje ostatnie spadki. Celem 47-48 zł Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,03%. Akcje drożały o 1,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 43,80 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 2,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 43,55 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Szansa na korektę

Notowania spółki na fali ostatniej panicznej wyprzedaży na szerokim rynku, spadły na nowe minima, przebijając dołki z okresu wybuchu pandemii. Spółka nie różni się specjalnie od położenia innych firm z branży. Cały sektor jest pod wyraźną presją niskich stóp procentowych. Poniedziałkowe odreagowanie przynosi korektę, która może sięgnąć oporu przy 47-48 zł, co byłoby re-testem poprzednich minimów.

Te artykuły również Cię zainteresują

pekao 3.11.2020
Notowania PEKAO 3.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

8 mld zł na zielone inwestycje

Bank Pekao posiada ekspozycję ‘na zielone inwestycje’ (np. finansowanie farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych, niskoemisyjnego transportu miejskiego) na poziomie blisko 8 mld zł, podała instytucja. Pekao wspiera emisję obligacji Tauron Polska Energia – pierwszych obligacji zrównoważonego rozwoju na polskim rynku (sustainability-linked bonds). “Bank Pekao angażuje się w liczne projekty mające na celu poprawę efektywności energetycznej klientów, realizację przedsięwzięć ekologicznych oraz finansowanie Odnawialnych Źródeł Energii.

Bank posiada ekspozycję na zielone inwestycje (np. finansowanie farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych, niskoemisyjnego transportu miejskiego) na poziomie blisko 8 mld zł. W 2019 roku Pekao podpisało umowy na finansowanie efektywności energetycznej i OZE na kwotę 1,2 mld zł, m.in. w ramach konsorcjum udzieliło kredytu na budowę największej lądowej farmy wiatrowej w Polsce, Potęgowo na Pomorzu.

W tym samym roku Pekao Leasing pozyskał 100 mln euro z EBI na sfinansowanie inwestycji MŚP, które posłużyły m.in. poprawie efektywności energetycznej i rozwojowi OZE. W ubiegłym roku bank wsparł także emisję obligacji Tramwajów Śląskich o łącznej wartości 328 mln zł w celu sfinansowania rozwoju infrastruktury tramwajowej oraz zwiększenia wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej” – czytamy w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here