Naga MarketsBank Pekao odbija od krawędzi kanału spadkowego. Szansa na korektę? Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,91%. Akcje drożały o 0,90 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 48,83 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego w piątek 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 48 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Szansa na korektę

Notowania spółki poruszają się w czytelnym trendzie spadkowym od początku czerwca. Powstał on po pierwszym odbiciu już po wybuchu pandemii i w tym okresie całkiem dokładnie respektowane są krawędzie kanału spadkowego. Koniec ubiegłego tygodnia przyniósł test dolnej krawędzi oraz naruszenie minimów z okresu wybuchu pandemii. Wydaje się, że jest to kolejna techniczna szansa na chwilowe podbicie, oczywiście w ramach korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują

pekao 26.10.2020
Notowania PEKAO 26.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego

Bank Pekao zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na podstawie której będzie udzielał pożyczek płynnościowych dla firm z sektora MŚP z woj. zachodniopomorskiego, mających na celu ograniczanie negatywnych skutków spowodowanych epidemią COVID-19, podał Bank Pekao. Budżet programu wynosi 30 mln zł. Oprocentowanie pożyczki wynosi 0%, nie są pobierane opłaty ani prowizje. Pożyczka może finansować do 100% wydatków przedsiębiorcy.

Z pożyczki finansowane są wydatki w kwotach brutto tj. z podatkiem VAT, podano. “Pożyczka ma za zadanie wesprzeć przedsiębiorców w utrzymaniu płynności i finansować ich bieżące potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Środki z pożyczki mogą zostać przeznaczone na nieopłacone na dzień 1 lutego 2020 r. wydatki bieżące, obrotowe lub wydatki inwestycyjne (częściowo).

Maksymalny okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy niż 72 miesiące od momentu jej uruchomienia. Maksymalna karencja w spłacie rat pożyczki wynosi 6 miesięcy od dnia jej uruchomienia. Obligatoryjnym zabezpieczeniem dla pożyczek jest wystawiony przez przedsiębiorcę weksel in blanco. O dodatkowym zabezpieczeniu dla pożyczek o wartości powyżej 100 tys. zł decyduje bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here