Naga MarketsBank Pekao nadal w korekcie. Coraz bliżej linii trendu Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,38%. Akcje taniały o 1,70 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 69,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,23% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 69,64 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 75%.

W kierunku 68 zł

Notowania spółki spadają w ostatnich dniach, co nie jest zaskoczeniem na tle dość słabego ostatnio otoczenia. Ponadto, generalnie sektor bankowy może być pod presją w oczekiwaniu na wyrok sądowy dotyczący kredytów frankowych. Na wykresie widać, że kurs jest coraz bliżej wsparcia opartego o poprzedni wierzchołek i linię trendu. Pierwsza szansa na odbicie może więc pojawić się w rejonie 68 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 25.03.2021
Notowania Banku Pekao 25.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wycena na poziomie 83,70 zł

Analitycy Haitong Banku w raporcie z 15 marca utrzymali rekomendację kupuj dla akcji Banku Pekao. Cena docelowa wzrosła do 83,70 zł z 74,80 zł. W raporcie przede wszystkim pozytywnie oceniono wyniki za IV kwartał i ich potencjał dalszej poprawy w tym roku oraz plany redukcji zatrudnienia. Notowania nie specjalnie reagują na najnowszą wycenę.

Haitong Bank prognozuje, że zysk netto Banku Pekao w latach 2021-23 wyniesie odpowiednio 1,48 mld zł (wzrost o 34% r/r), 1,98 mld zł (wzrost o 33% r/r) i 2,21 mld zł (wzrost o 12% r/r). Ponadto, mimo ostatnich wzrostów bank nadal posiada potencjał wzrostu, wynikający choćby z silnej pozycji kapitałowej, dywidend i niewielkie ryzyko związane z kredytami frankowymi. Do grona głównych ryzyk dla spółki zaliczono głównie kwestie związane z państwowym właścicielem oraz ryzyka związane z przejęciem Idea Banku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | gpw biomed lublin | biomed lublin akcje | złotówki | funt kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here