Naga MarketsBank Pekao nadal w konsolidacji. Cena niemal stoi w miejscu Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,15%. Akcje taniały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 52,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,77% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,76 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spółki spadł o ponad 50%.

  • Bank Pekao wprowadza zdalny e-podpis
  • Na wykresie nadal układ boczny

Marazm na wykresie

Na notowaniach sektora bankowego niewiele się dzieje w ostatnim czasie. Takie zawieszenie można tłumaczyć jako pewną równowagę między nadziejami, a obawami. Wydaje się, że obawy w większości zostały już wycenione i w cenach mamy obniżki stóp procentowych oraz spodziewane słabsze wyniki w kolejnych kwartałach. Nadzieje mogą wiązać się z odbiciem gospodarki, co przełoży się na sprzedaż kredytów. Brakuje jednak naprawdę mocnego powodu aby sektor rozpoczął porządne odbicie. Na razie więc wydaje się, że kurs Pekao skazany jest na układ boczny, w którym kurs porusza się od połowy marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
pekao 2.07.2020
Notowania Pekao 2.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zdalny podpis elektroniczny

Pracownicy Banku Pekao mogą zdalnie podpisywać dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym od Asseco Data Systems. Dzięki utworzeniu Biznesowego Punktu Potwierdzania Tożsamości proces wydawania e-podpisu odbywa się w banku. Większość pracowników Banku Pekao pracuje od marca w trybie zdalnym.

Aby zachować pełną ciągłość biznesową, potrzebne było narzędzie, które umożliwiłoby podpisywanie różnego rodzaju dokumentów bez konieczności przychodzenia do biura, czy też bezpośrednich spotkań z klientami. Jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem, które pozwala na wiążące prawnie podpisywanie dokumentów na odległość, jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Wdrożenie tego narzędzia w strukturze Banku Pekao pozwoliło osobom zatrudnionym w różnych częściach kraju kontynuować pracę w sposób zdalny, podano.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here