Naga MarketsBank Pekao nadal pod presją podaży. Czy celem będzie dołek poprzedniej bessy?Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,94%. Akcje taniały o 1,99 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 48,31 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 48,53 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Na wykresie coraz groźniej

Notowania spółki podobnie jak sektora bankowego, nie są w stanie opierać się rynkowej przecenie jaka zawitała na światowe parkiety. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż dotąd to własne banki najmocniej ciążyły indeksom. Powodem są ultra niskie stopy procentowe, pogarszające wyniki finansowe banków. Zresztą, choćby ze strony amerykańskiego FED już płyną zapowiedzi o utrzymaniu niskich stóp w najbliższych latach. Przecenie nie ma co się więc dziwić.

Na wykresie kurs właśnie schodzi na minima z czasu wybuchu pandemii. Jeżeli skalibrować wykres w taki sposób, że zniwelujemy efekt odcinania dywidendy od kursu, a ta była wypłacana co roku i to w dość wysokiej formie. To otrzymamy wykres, na którym kolejnym celem już po przełamaniu minimów z kwietnia, mogą być okolice poniżej 40 zł czyli dołek poprzedniej bessy z 2008 roku.

pekao 22.09.2020
Notowania PEKAO 22.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne nowinki techniczne

Bank Pekao udostępnił możliwość dodawania kart debetowych Visa do Apple Pay, podał bank. Usługa umożliwia szybkie płatności zbliżeniowe za pomocą urządzeń Apple takich jak iPhone, Apple Watch czy iPad. “Płatności zbliżeniowe są jedną z najpopularniejszych metod transakcji bezgotówkowych w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się także na płatności za pomocą telefonu lub zegarka.

Według badania Visa Digital Payments, aż 86% Polaków zakłada, że do końca 2020 roku skorzysta z tej metody. Klienci Banku Pekao posiadający urządzenia firmy Apple oraz karty Visa Debit Gold oraz Visa Business mogą już dodawać karty do Apple Pay. Wcześniej w usłudze Apple były udostępniane karty Mastercard” – czytamy w komunikacie. Bezpieczeństwo transakcji Apple Pay gwarantuje sposób uwierzytelnienia – za pomocą Face ID lub Touch ID, bądź też kodu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here