Naga MarketsBank Pekao nadal niema bez ruchu, podobnie jak cały sektor bankowy Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,67%. Akcje taniały o 0,36 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 52,68 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,06% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,10 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

  • Bank Pekao wprowadza nowe usługi dla przedsiębiorców
  • Notowania nadal w konsolidacji

Nadal marazm

Spoglądając na wykres w układzie dziennym, widać że niewiele na rynku się dzieje. Podczas, gdy wiele spółek po załamaniu na skutek wybuchu pandemii, odnotowało spore odbicia, sektor bankowy cały czas porusza się bokiem. Notowania spółki, podobnie jak sektora bankowego obarczone są słabymi, spodziewanymi wynikami finansowymi z uwagi na kolejną obniżkę stóp procentowych przez RPP. Dopóki więc nie dojdzie do wybicia ciężko będzie prognozować dalszy ruch ceny. Obecnie powinien on zależeć od nastrojów na zewnętrznych rynkach akcji.

pekao 30.07.2020
Notowania Banku Pekao 30.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowa usługa Qlips dla przedsiębiorców

Bank Pekao uruchomił usługę Qlips dla przedsiębiorców z sektora MŚP i korporacji, podał bank. Firmy będą mogły przesyłać klientom informacje o fakturach za pomocą bankowości internetowej PekaoBiznes24. To kolejny etap wdrożenia Qlips w Pekao, który od teraz będzie świadczył usługę kompleksowo – zarówno dla wystawcy faktury, jak i płatnika. Klienci indywidualni mogą korzystać z tego rozwiązania od początku czerwca.

Qlips jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej, mającą na celu zwiększenie wygody klientów oraz firm poprzez usprawnienie procesu dokonywania płatności za usługi masowe, takie jak prąd, woda czy gaz. Dzięki usłudze wystawca faktury za pomocą systemu PekaoBiznes24 przesyła do KIR dane o należnych płatnościach, natomiast płatnik otrzymuje informacje o wystawionej fakturze i dokonuje opłaty w swojej bankowości elektronicznej. Usługa działa w oparciu o system informatyczny utworzony i obsługiwany przez KIR, podano.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here