Naga MarketsBank Pekao liczy, że wypłaci dywidendę za 2020 r. w II połowie br. Bank Pekao oczekuje, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2020 rok w drugiej połowie tego roku, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował prezes Leszek Skiba.

Bank Pekao oczekuje, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2020 r.

“Jasne, czekamy na możliwość wypłacenia dywidendy, czekamy na zgodę. Chcemy wejść w pogłębiony dialog z Komisją, aby mieć możliwość wypłacenia dywidendy. Zrobiliśmy dużo, by być jednym z pierwszych  banków, który wypłaci dywidendę z racji takiej, że mamy wystarczające bufory związane z kosztami ryzyka, jesteśmy absolutnie zabezpieczeni, jeśli chodzi o portfel frankowy. Mamy tak zdrowy bilans, że jesteśmy w stanie być wśród tych pierwszych banków, które dostana zgodę Komisji. Oczywiście, wszystko zależy od perspektywy KNF, w którym momencie ta decyzja zapadnie” – powiedział Skiba podczas konferencji online.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Są kwestie techniczne związane z tym, że ta decyzja zapadnie przed naszym walnym, ale tu będziemy starali się prowadzić aktywny dialog z KNF” – dodał.

Zarząd Banku Pekao zarekomendował dziś podział zysku netto za rok 2020 w kwocie 1 126 424 269,1 zł w taki sposób, że kwota 283 895 459,96 zł (ok. 25% zysku netto banku za rok 2020) ma być przeznaczona na kapitał rezerwowy, a pozostała część zysku netto za rok 2020 w kwocie 842 528 809,14 zł (ok. 75% zysku netto banku za rok 2020) pozostała niepodzielona.

Jak wskazano, powodem pozostawienia niepodzielonej części zysku netto za rok 2020 jest intencja banku do jej wypłaty w przyszłości w formie dywidendy, o ile ze stosownych zaleceń lub stanowisk KNF będzie wynikała taka możliwość.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 233 mld zł na koniec 2020 r.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here