Naga MarketsOddział Banku Pekao SA w KatowicachKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki Pekao, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,11%. Akcje drożały o 1,15 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 107,75 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,29% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 104,90 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 140%.

Koniec korekty

Notowania sektora bankowego są jednym z beneficjentów okresu po pandemii i wydaje się, że rynek wycenia nieuchronne podniesienie stóp procentowych w Polsce. Po za tym, kolejne raporty jakie pokazują poszczególne banki, wskazują na silne odbicie w kredytach. Na tej hossie korzysta Bank Pekao, którego notowania respektują linię trendu. Wydaje się, że obecnie kończy się wrześniowa korekta, gdyż kurs w zaledwie kilka sesji odrobił sporą część przeceny.pekao 28.09.2021
Notowania Banku Pekao 28.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Tryb zdalny w Pekao

Bank Pekao jako pierwszy na polskim rynku wprowadził nowy tryb zdalnego nawiązywania relacji z klientami firmowymi pod nazwą SelfieSign, podał bank. Łączy on zdalną weryfikację tożsamości (selfie) z elektronicznym podpisem kwalifikowanym (eSignature). Od tej pory podmioty z segmentu MSP i korporacji mogą otwierać rachunki w Banku Pekao na odległość bez żadnych ograniczeń produktowych i limitów transakcyjnych. „Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy pionierami transformacji cyfrowej w polskim sektorze bankowym.

Dzięki połączeniu w spójną całość dwóch znanych, lecz dotąd stosowanych oddzielnie technologii biometrycznej i kryptograficznej umożliwiliśmy nowym klientom firmowym dostęp do wszystkich naszych produktów i usług bez wychodzenia z biura. SelfieSign to w pełni zdalny tryb nawiązania relacji z bankiem, zgodny z wszelkimi przepisami i całkowicie bezpieczny” – powiedział dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów w Banku Pekao Andrzej Fűrstenberg, cytowany w komunikacie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here