Naga MarketsBank Pekao kolejny raz odbija od linii trendu Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,68%. Akcje drożały o 1,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 73,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,99% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 72,66 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 75%.

Linia trendu nadal działa

Notowania Banku Pekao wyglądają w ostatnim czasie całkiem dobrze, tym bardziej na tle zbliżającego się wyroku Sądu Najwyższego dotyczącego kredytów frankowych. Powszechnie uważa się, że wyrok może przynieść wzrost nerwowość na notowaniach banków. Widać to już po obrotach, które maleją w ostatnich dniach. Tak powinno zostać aż do wyroku i nie warto przypisywać zbyt dużej wagi do obecnych ruchów, mimo że mamy kolejne odbicie od linii trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
InvestCuffs
pekao 7.04.2021
Notowania Banku Pekao 07.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Bank szacuje koszty restrukturyzacji zatrudnienia

Bank Pekao po zakończeniu konsultacji ze związkami zawodowymi podpisał porozumienie określające zasady, według których zostanie przeprowadzony proces restrukturyzacji zatrudnienia, podał bank. Pekao szacuje wysokość całości kosztów związanych z rozwiązaniem umów o pracę i zmianą warunków zatrudnienia pracowników banku w ramach zwolnień grupowych na ok. 100-120 mln zł brutto i utworzy z tego tytułu stosowną rezerwę. “Wypracowane w toku negocjacji porozumienie zostało zaakceptowane przez siedem z ośmiu działających w banku związków zawodowych.

Porozumienie określa pakiet świadczeń, jakie bank zaoferuje osobom, które zostaną objęte procesem restrukturyzacji. Będą to m.in. odprawy znacząco korzystniejsze od ustawowych, czy wsparcie socjalne. Ustalono też kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane lub zmienione. Świadczenia, jakie bank zaoferuje zwalnianym pracownikom, są jednymi z najkorzystniejszych w sektorze” – czytamy w komunikacie. Zakończenie tegorocznego procesu restrukturyzacji planowane jest na 30 czerwca br.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena kryptowalut | kurs dax | kurs funta | jakie akcje kupić 2020 | btc |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here