Naga MarketsBank Pekao już odczuwa skutki pandemii i niskich stóp procentowych. Małe szanse na szybką poprawę notowań Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,70%. Akcje drożały o 0,36 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 52 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,90% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 51,80 zł. W sumie od początku bieżącego roku kurs spółki spadł o ponad 50%.

  • Akcje Banku Pekao zyskały wczoraj 0,70%
  • To niezły wyniki na tle głównego indeksu
  • Wykres nadal z negatywną techniką

Nadal bez zmian

Na wykresie dziennym widać, że odbicia jakie pojawiają się od czasu załamania rynku z powodu wybuchu pandemii, nie zmieniają szerszego obrazu technicznego. Nie ma się co dziwić, sektor bankowy obciążony jest niskimi stopami procentowymi, które bardzo negatywnie wpływają na wyniki banków. Spadki jednak nie mają już takiej dynamiki jak wcześniej, a trzeba pamiętać, że jeszcze zanim wybuchła pandemia, cały sektor notował sporą przecenę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się więc, że rynek potrzebuje nieco czasu aby przetrawić obecną sytuację, jednak warto pamiętać, że giełda dyskontuje przyszłość, a trudno sobie wyobrażać sporo niższe stopy procentowe. W cenach są już także kredyty frankowe, powoli więc taniejące akcje banków mogą stawać się coraz atrakcyjniejszą inwestycją.

bank pekao 22.05.2020
Notowania PEKAO 22.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Niższy zysk w pierwszym kwartale

Bank Pekao odnotował 186,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 242,34 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto grupy kapitałowej Banku Pekao S.A. przypadający na akcjonariuszy banku w I kwartale 2020 r. wyniósł 186,9 mln zł i w warunkach porównywalnych wzrósł o 12,5% r/r, głównie dzięki dynamicznemu rozwojowi działalności komercyjnej oraz kontynuowanej ścisłej kontroli kosztów działania.

Nominalny zysk netto był niższy o 22,9% r/r, głównie z powodu zawiązania w I kwartale 2020 r. rezerwy na restrukturyzację zatrudnienia (120 mln zł) oraz na restrukturyzację sieci oddziałów (24 mln zł) a także wyższych odpisów z tytułu utraty wartości aktywów finansowych, związanych z pandemią koronawirusa COVID-19 (około 200 mln zł).

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here