Naga MarketsBank Pekao coraz bliżej ataku na maksima. Kolejny cel przy 107,50 zł Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki Pekao, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,03%. Akcje drożały o 3,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 102,60 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,03% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 102,45 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 150%.

Czas na nowe maksima

Notowania Banku Pekao po spadku do jakiego doszło pod koniec czerwca, weszły w fazę konsolidacji. Wybicie z niej mogło być czytelnym sygnałem wyznaczającym dalszy kierunek. Tak też się stało i wybicie w górę było spowodowane publikacją wyników. Obecnie, od dołka z 20 lipca mamy już niemal 15% odbicie. Wszystko więc wskazuje na to, że kwestią najbliższych sesji jest atak na maksima trendu przy 104,25 zł. Jeżeli wybicie dojdzie do skutku, kolejnym przystankiem będzie poziom 107,50 zł.pekao 10.08.2021
Notowania Banku Pekao 10.08.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

2 miejsce w Europie

Kolejna edycja ogólnoeuropejskich testów warunków skrajnych, przeprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) potwierdziła, że bilans i pozycja kapitałowa Banku Pekao są wysoce odporne na negatywne scenariusze makroekonomiczne. Bank znalazł się na drugim miejscu wśród najbardziej odpornych banków w Europie spośród 50 banków, które wzięły udział w badaniu, podał Pekao.

„Testy potwierdziły, że nasza strategia, zakładająca budowę zdrowego bilansu przy zachowaniu konserwatywnego podejścia do ryzyka, działa, plasując nas w czołówce najbezpieczniejszych banków w Europie. To przekłada się na duże zaufanie klientów i inwestorów do Banku Pekao” – powiedział prezes Leszek Skiba, cytowany w komunikacie.

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here