Naga MarketsBank Pekao cały czas w układzie bocznym. Niskie stop procentowe są już w cenach?  Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,92%. Akcje drożały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 55,38 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 0,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 55 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

  • Kurs Banku Pekao nadal w szerokiej konsolidacji
  • Reakcja na niskie stopy procentowe jest już zdyskontowana

Cały czas układ boczny

Na akcjach spółki niewiele się dzieje w ostatnim czasie. Podobnie jest w niemal całym sektorze bankowym. Powodem oczywiście są niskie stopy procentowe, które branży utrudniają zarabianie pieniędzy. Już przełożyło się to na liczne prognozy pogorszenia wyników w kolejnych raportach oraz na odwoływanie wypłat dywidend.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na tym tle, ruch boczny nie wygląda wcale źle i może pokazywać, że to wszystko jest już zdyskontowane, wcześniejszymi dużymi spadkami. Pozostaje czekać, aż w gospodarce pojawi się wyraźniejsze odbicie, bo to z czasem może przełożyć się na oczekiwania, że stopy procentowe choćby w niewielkiej części wrócą do wcześniejszych poziomów. To z kolei byłoby impulsem dla sektora bankowego i mogłoby przełożyć się na odbicie.

bank pekao 10.07.2020
Notowania Banku Pekao 10.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dopłaty BGK dostępne w ofercie Banku Pekao

Bank Pekao wprowadzi do oferty program dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego do oprocentowania zarówno nowych, jak i już zaciągniętych kredytów obrotowych dla przedsiębiorców z segmentu MŚP oraz dla dużych firm, podał bank. Warunkiem otrzymania produktu z dopłatą przez przedsiębiorcę jest utrata płynności finansowej, “Szereg rozwiązań z pakietu pomocowego BGK trafia do przedsiębiorców za pośrednictwem banków kredytujących, w tym także do klientów Banku Pekao.

Już niebawem dołączą do nich dopłaty do odsetek kredytów z rządowego Funduszu Dopłat do Oprocentowania. Od początku zależało nam, by ten produkt był dostępny dla wszystkich firm dotkniętych kryzysem, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa czy branży, w jakiej działa. Mamy nadzieję, że to ułatwi firmom odzyskanie kondycji finansowej sprzed pandemii, a także przyspieszy ich powrót na ścieżkę rozwoju” – powiedział członek zarządu BGK Tomasz Robaczyński, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here