Naga MarketsKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,77%. Akcje taniały o 5 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 99,80 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 1,70 indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 99,80 zł. Od szczytu z koca października spółka traci już około 10%.


Blisko wybici z konsolidacji, kolejny cel przy 98,30 zł

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać że sytuacja nie jest zbyt optymistyczna. Szerszy trend z ostatnich lata nadal jest spadowy i praktycznie każdy kolejny szczyt pojawia się na nieco niższym poziomie. Podobnie jest podczas ostatniej zwyżki, która wyhamowała przez poprzednim wierzchołkiem. W drugiej połowie listopada mamy okres wąskiej konsolidacji, z której prawdopodobnym kierunkiem wybicia jest jednak wyjście dołem, do którego niewiele brakuje. To oznaczałoby kontynuację spadków z najbliższym celem w rejonie poprzedniego dołka czyli okolicach 98,30 zł.

pekao 3.12.2019
Notowania PEKAO 3.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Seria odejść z banku

W miniony piątek o zamiarach odejścia z firmy poinformowało dwóch członków zarządu spółki. Mowa o Michale Lehmannie i Piotrze Wetmańskim – wiceprezesach i członkach zarządu firmy. Odejście nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym, bez podawania przyczyn. Jest to kolejne odejście po tym jak chwilę wcześniej z banku odszedł dotychczasowy prezes Michał Krupiński, który kierował Bankiem Pekao od czerwca 2017 roku. Od stycznia 2016 roku do marca 2017 roku był prezesem PZU. Wszystkie rezygnacje zostały przyjęte, a rada nadzorcza powołała nowych członków zarządu. W mediach pojawiły się doniesienia o tym, że powodem rezygnacji prezesa jest chęć kontynuowania kariery zawodowej po za granicami Polski.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here