Naga MarketsBank Pekao blisko tegorocznych dołków. Słaba kondycja sektora bankowego Kurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,57%. Akcje taniały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 51,32 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,84% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 51,88 zł. W sumie w maksymalnym punkcie, odbicie po pandemii sięgała zaledwie 30%.

Brak powodów do odbicia

Notowania banku nie wyglądają najlepiej, ale podobnie jak wielu spółek z sektora bankowego. Inaczej niż w przypadku szerokiego rynku, w tej branży nie doszło do mocnego dobicia po marcowych minimach. Kurs cały czas porusza się wewnątrz konsolidacji, co i tak można uznać za pozytywny obraz biorąc pod uwagę coraz liczniejsze prognozy, mówiące o tym, że sektor bankowy mogą czekać lincze problemy, wywołane zbyt niskimi stopami procentowymi. Na razie nie zanosi się na szybką poprawę i trzeba liczyć się z testem minimów z końca kwietnia

pekao 16.09.2020
Notowania PEKAO 16.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowa oferta dla małych i średnich firm

Bank Pekao przygotował dla nowych klientów z grupy małych i średnich firm Pakiet Na Plus – w ramach tej oferty firmy otrzymują opiekę dedykowanego doradcy dostępnego dla nich całkowicie zdalnie, podał bank. “Mając na uwadze oczekiwania i potrzeby klientów z sektora MŚP zbudowaliśmy prosty, odpowiednio dobrany pakiet, umożliwiający firmom swobodny rozwój w obecnej sytuacji makroekonomicznej.

Dzięki niemu jesteśmy w stanie budować z klientami trwałe relacje i wspierać ich biznes” – powiedziała wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za Pion Małych i Średnich Firm Magdalena Zmitrowicz, cytowana w komunikacie. Pakiet Na Plus to odpowiedź banku na potrzeby firm, które uwypukliły się w obliczu COVID-19, podkreślono w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here