Naga MarketsBank Pekao blisko nowego, tegorocznego maksimumKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,03%. Akcje drożały o 2,66 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 69,60 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,50% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 68,70 zł. Od początku listopada kurs rośnie już około 75%.

Finax
pekao 17.02.2021
Notowania Pekao 17.02.2021

Zwyżka przyspiesza

Poprawa sentymentu do sektora bankowego doprowadziła do zainicjowania kolejnej fali wzrostowej na akcjach Pekao. Dynamika odbicia jest sporo większa niż poprzedzająca je korekta. Cały układ respektuje kluczowe wsparcie przy 62 zł. Wszystko zatem wskazuje, że niebawem może dojść do ataku na maksima kilkumiesięcznego trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe funkcje w aplikacji

Bank Pekao rozszerza funkcje z zakresu otwartej bankowości w swojej aplikacji mobilnej. Posiadacze rachunków w różnych bankach będą mogli już dziś w aplikacji PeoPay nie tylko podejrzeć ich saldo, ale teraz także zlecić wykonanie przelewu. Usługa będzie dostępna zarówno dla operacji krajowych, jak i zagranicznych, podała instytucja. Na początku grudnia 2020 roku Bank Pekao udostępnił klientom w bankowości internetowej Pekao24 i aplikacji PeoPay podgląd rachunków w innych bankach. W serwisie transakcyjnym została również wdrożona możliwość wykonywania przelewów, krajowych oraz zagranicznych.

Dziś ta funkcja zostanie udostępniona również w najnowszej wersji aplikacji PeoPay, podano w komunikacie. “Aby korzystać z otwartej bankowości w Pekao wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay i dodać rachunek z innego banku. Po akceptacji regulaminu i wyrażeniu odpowiednich zgód nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku, w celu potwierdzenia dostępu do rachunków. Od tej pory można wykonać przelew z innego banku niż Pekao. Użytkownicy zrealizują przelewy z PKO BP, Inteligo, Santander Banku, BNP Paribas, ING, Alior Banku, Millennium oraz niedługo także z mBanku” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lotos | btc wykres | bitcoin wykresy | theppro | cena bitcoina wykres |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here