Naga MarketsKurs Pekao w dół w poniedziałek 2 grudniaKurs akcji jednego z największych polskich banków, spółki PEKAO, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,68%. Akcje taniały o 0,64 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 93,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego podczas wczorajszej sesji 1,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 94,14 zł. W sumie od maksimów bieżącego roku ze stycznia, spółka traci już około 20%.


Nadal w trendzie spadkowym

Panika wirusowa, która zawitała pod koniec lutego na nasz parkiet, doprowadziła do solidnej przeceny akcji, także spółek sektora bankowego, które od dłuższego czasu, nie cieszyły się pozytywnym sentymentem inwestorów. Jedną z przyczyn były niekorzystne dla banków wyroki TSUE w sprawach kredytów frankowych. W tym cele wiele spółek musiało utworzyć rezerwy obciążające wyniki finansowe. Po za odbiciem na początku roku, od połowy stycznia kurs spółki wrócił do długotrwałego trendu spadkowego. Spoglądając na wykres w miesięcznej skali czasowej, widać że w najgorszym scenariuszu cena może zmierzać na wsparcie przy 75 zł. Na razie bowiem nic nie wskazuje na odbicie, a kluczową kwestia będzie opanowanie wirusowej paniki, co zapewne pozwoli odrobić część start na rynkach.

pekao 5.03.2020
Notowania Pekao 5.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dywidendy bez względu na akwizycje

Bank Pekao odnotował 684,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto w IV kw. 2019 r. wobec 749,23 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w opublikowanym tydzień temu raporcie. W całym 2019 r. bank miał 2 165,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 2 287,16 mln zł zysku rok wcześniej. Po za wynikami, spółka poinformowała także, że bez względu na możliwe akwizycje, nadal będzie chciała wypłacać dywidendy. Bank przedstawi w II kwartale br. rekomendację dotyczącą podziału zysku za 2019 rok. Przypomniał, że w strategii planowany poziom dywidendy to 60-80% zysku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here