Naga MarketsOddział Banku Pekao SA w Katowicach

Bank Pekao nie doszedł do porozumienia co do warunków połączenia z Alior Bankiem i odstąpił od dalszych negocjacji. Pekao pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy i są zgodne z realizowaną obecnie strategią, podał bank.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: PKP Cargo – na wzrostowym torze

Te artykuły również Cię zainteresują
Fuzja nieopłacalna dla akcjonariuszy

“W trakcie negocjacji Bank Pekao nie doszedł do porozumienia z Alior co do warunków połączenia obu banków. Bank Pekao wziął pod uwagę przede wszystkim warunki finansowe transakcji, jak również – w tym kontekście – obecny moment cyklu gospodarczego, zwiększoną zmienność rynków finansowych oraz model biznesowy Alior. Dlatego, w dniu 7 sierpnia 2018 r., zarząd banku odstąpił od dalszych negocjacji z Alior” – czytamy w komunikacie.

“Zarząd banku niniejszym informuje, że banki nie doszły do porozumienia co do warunków ich połączenia, które w ocenie zarządu Alior Banku pozwalałyby na osiągnięcie potencjalnie największej dodatkowej wartości dla akcjonariuszy Alior Banku” – czytamy w komunikacie Aliora.

Pekao podkreślił, że przeprowadził proces bardzo szczegółowych analiz wykonalności oraz oceny potencjalnych form współpracy, w tym również potencjalnego połączenia z Alior Bankiem. Wskazał, że przeprowadzona analiza umożliwiła zawężenie potencjalnych form współpracy do opcji połączenia z Alior Bankiem, z uwzględnieniem emisji akcji połączeniowych Banku Pekao skierowanej do akcjonariuszy Aliora.

“Bank Pekao pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego zgodnego z realizacją obecnej strategii, które mogą zwiększyć wartość generowaną dla akcjonariuszy” – podkreślono.

Bank przypomniał, że w ramach realizacji strategii “Siła Polskiego Żubra” do 2020 r. kontynuuje wdrażanie działań ukierunkowanych na modernizację technologiczną i podnoszenie efektywności operacyjnej.

“Bank Pekao wprowadził szereg inicjatyw biznesowych, w tym również w zakresie innowacyjności, mających na celu dalszy rozwój oferty oraz poprawę jakości usług i produktów. W ramach rozwoju biznesu, Bank Pekao kontynuuje i umacnia współpracę z podmiotami z Grupy PZU”- czytamy dalej.

W osobnym komunikacie Alior Bank poinformował, że kontynuuje konsekwentne działania w celu realizacji swojej obecnej strategii ‘Cyfrowego Buntownika’ i dalszego samodzielnego rozwoju w ramach Grupy PZU.

“Dzięki wdrożeniu strategii ‘Cyfrowego buntownika’ Alior Bank jest dobrze przygotowany do dalszego, samodzielnego rozwoju w ramach Grupy PZU. Na rynku jesteśmy obecni od 10 lat i konsekwentnie realizujemy koncepcję zgodną z hasłem ‘Wyższa kultura. Bank nowości’. Nadal będziemy uniwersalni i innowacyjni – to jest w naszym DNA” – powiedziała prezes Alior Banku Katarzyna Sułkowska, cytowana w komunikacie.

Strategia “Cyfrowego buntownika” – ogłoszona w marcu ub.r. – zakłada rozwój działalności w obszarach klienta indywidualnego oraz MŚP dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w sferze bankowości.

W październiku 2017 r. Bank Pekao i Alior Bank zawarły list intencyjny dotyczący wstępnych dyskusji oraz analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy oraz wymiany informacji lub połączenia obu podmiotów. Pod koniec lutego br. prezes Banku Pekao Michał Krupiński informował, że oczekuje, iż w II kwartale br. będą gotowe analizy dotyczące ewentualnego połączenia z Alior Bankiem. Wskazał wówczas, że bank w dalszym ciągu dostrzega wiele potencjalnych obszarów współpracy, ale na tym etapie nie rozstrzyga co do formy tej współpracy. W czerwcu Krupiński poinformował, że wyników analiz spodziewa się w III kwartale. Oba banki są kontrolowane przez państwo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum giełda | notowania funta | grupa lotos akcje | wti kurs | kurs ropy naftowej | gielda komentarze |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRipple najtańsze w tym roku
Następny artykułEnea – wyniki za I półrocze
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here