Naga MarketsBank of New York Mellon ma za sobą udany rok. Plan naprawczy mający na celu redukcję kosztów oraz poprawę przychodów okazał się skuteczny, co pchnęło notowania Banku w okolice szczytów z przełomu 2007 i 2008 roku. Jednakże ostatnie tygodnie przyniosły pewną zadyszkę strony popytowej.


Akcje BNY Mellon od dołków z 2011 roku zyskały około 30 USD. Co prawda zamieszanie na globalnych rynkach finansowych z drugiej połowy 2015 roku oraz z początku 2016 roku wyrwały notowania Banku z kanału wzrostowego, niemniej jednak ostatnie kilka miesięcy przyniosło powrót do sekwencji popytowej, która doprowadziła do testu strefy oporu wypadającej w okolicy 49 USD, czyli szczytów sprzed 9 lat.

Niemniej jednak stronie podażowej udało się odzyskać inicjatywę – w tym miejscu przebiegało również górne ograniczenie korytarza wzrostowego. W efekcie nastąpiło cofnięcie w stronę poziomu 46,80 USD, który wcześniej był respektowany jako opór. Jak na razie ta strefa jest broniona, więc scenariuszem bazowym jest dalszy ruch w górę w obrębie kanału z celem re-testu ostatnich szczytów. W przeciwnym razie, kluczowy dla dalszych perspektyw notowań BNY Mellon będzie wynik testu dolnego ograniczenia kanału. Ewentualne wybicie tego wsparcia może zakończyć średnioterminowy trend wzrostowy.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

jroitym9h6gy6kj2acdd_1483439296991bk-usW ostatnim czasie dom maklerski Raymond James podwyższył rekomendację dla akcji Bank of New York Mellon do “kupuj”, podnosząc równocześnie cenę docelową do poziomu 57 USD, czyli o 7 USD więcej niż poprzednio i co daje niemal 10 USD potencjału do wzrostu w stosunku do obecnej wyceny rynkowej. Analitycy podkreślają, że od momentu wyborów prezydenckich notowania Banku choć wzrosły, to wciąż mają przed sobą spory potencjał do ekspansji. Ponadto w uzasadnieniu rekomendacji wskazywane jest, że zapowiadane na ten rok podwyżki stóp przez FED powinny doprowadzić do poprawy zyskowności BNY Mellon.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here