Naga MarketsListopad nie był świetnym miesiącem dla dolara amerykańskiego. USD zyskuje jedynie względem CAD oraz AUD jednocześnie tracąc w stosunku do pozostałych walut G10. Tymczasem, w środę 6 grudnia Bank of Canada podejmie decyzję monetarną. Analitycy Scotiabank w swoim najnowszym komentarzu makroekonomicznym przyglądają się bliżej wycenie dolara oraz wskazują przyszły kierunek USDCAD. 


Czynnikiem, który w tym momencie najbardziej liczy się dla wyceny dolara jest postęp prac nad ustawą o reformie podatków w Stanach. W minionym tygodniu głosowanie nad kolejnymi poprawkami zostało przełożone, co w negatywny sposób przełożyło się na wycenę amerykańskiej waluty w piątek, 1 grudnia. Kolejne głosowanie w amerykańskim Senacie ma odbyć się już dzisiaj, w poniedziałek 4 grudnia, jednak analitycy Scotiabank podchodzą do tego wydarzenia z rezerwą i rekomendują uważne działanie na rynku w przypadku zaangażowania w dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbierz najnowszy Big Bank Report

Ostatnie dni dla CAD upłynęły z kolei na mniej lub bardziej widocznej konsolidacji. W miniony piątek (1 grudnia) poznaliśmy zarówno kanadyjskie PKB w trzecim kwartale tego roku jak i dane dotyczące zatrudnienia. Obie publikacje wyraźnie zaskoczyły ankietowanych ekonomistów, którzy nie spodziewali się takiej dynamiki wzrostu wskaźników. Pozytywne zaskoczenie płynące z Kanady oraz gorsze informacje ze Stanów Zjednoczonych sprawiły, że piątek na USDCAD niemal w całości kontrolowany był przez niedźwiedzie.

Kluczowym wydarzeniem tego tygodnia dla CAD pozostaje jednak decyzja Bank of Canada, która zapadnie już w środę, 6 grudnia. Zarówno zdaniem analityków Scotiabank jak i ankietowanych ekonomistów BoC pozostawi sobie furtkę i zdecyduje się na brak działań w 2017 roku. Różnice w oprocentowaniu papierów bezpiecznych pozostają najpoważniejszym czynnikiem wspierającym spadki wyceny CAD. Ze względu na ten fakt nasza opinia na temat USDCAD jest w tej chwili neutralna. Obecne na parze momentum wzrostowe może wspierać byczy trend, lecz nastawienie inwestorów w głównej mierze zależne będzie od postępów prac nad amerykańską reformą podatkową -przekonują analitycy Scotiabank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNowa kryptowaluta Petro, remedium na problemy finansowe Wenezueli?
Następny artykułOd inwestora do scalpera – GBPCAD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here