Naga MarketsJeden z największych banków świata, Bank of America (BoA) wydał w ostatnich dniach notę, w której to analitycy podmiotu przyglądaj się obecnie kursom funta szterlinga, japońskiego jena i dolara nowozelandzkiego. Według nich też, obecne wysokie już poziomy funta szterlinga wobec reszty walut – nadal mogą się utrzymywać z powodu podwyższonego nadal wolumenu zakupu brytyjskiej waluty.

  • Kurs funta szterlinga może nadal utrzymywać się na wysokich zakresach
  • Według analityków Bank of America – sytuacja zakupowa funta nadal rośnie
  • Kurs funta do dolara osiągnął 32-miesięczne maksima w ostatnich dniach
  • Według BoA, popyt na funta szterlinga nadal będzie się umacniał

Bank of America również odnotował silny popyt na japońskiego jena – nie tylko samego funta

Dział analizy walutowej w Bank of America (BoA) przeanalizował najnowsze dane dotyczące przepływów kapitałowych dla głównych walut. Jak się okazuje, dane nadal wskazują, że zakup funta szterlinga wzmocnił się w ciągu ostatnich kilku tygodni i istnieje możliwość dalszego kupowania, chociaż tempo zakupu realnych pieniędzy może ulec spowolnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bez wątpienia jesteśmy świadkami umocnienia się funta szterlinga wobec reszty światowych waluty – w tym do dolara amerykańskiego, wobec którego to funt osiągnął 32-miesięczne maksima. Z kolei do japońskiego jena – funt wybił ważne zakresu świadczące o dalszej możliwości rozwoju sytuacji na korzyść brytyjskiej waluty.

wykres Kurs funta GBPJPY W1 31.01.2021
Kurs funta GBPJPY W1 31.01.2021

Analitycy uważają, że zauważalne zakupy prawdziwych walutowe od instytucji i zarządzających funduszami silnie wzmocniły się od połowy grudnia z najsilniejszym tempem napływu od końca września 2019 r. czego to powodem była umowa UE – UK.

Dane CFTC (niezależna agencja w Stanach Zjednoczonych. Utworzona po to, by regulować rynek kontaktów futures i chronić go przed nadużyciami) wskazały również, że długa pozycja netto w funcie wyniosła 13,700 kontraktów w ostatnim tygodniu z maksimów ponad 35,000 na początku marca 2020 i ponad 47,000 w kwietniu 2018. Pomimo pewnych sygnałów ostrzegawczych, dane sugerują, że istnieje przestrzeń do dalszego kupowania funta w najbliższym czasie, co mogłoby oznaczać podejście nawet do zakresów szczytów z 2019 roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs | prognoza dla dolara | akcje mercator medical | notowania cd projekt | euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here