Naga MarketsDwa największe amerykańskie banki opublikowały wczorajszego popołudnia wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku. Zarówno Bank of America (BAC.US na platformie xStation5), jak i Goldman Sachs (GS.US) udało się przebić oczekiwania. Jednakże nie doprowadziło to do euforycznej reakcji inwestorów.


Banki z Wall Street wyraźnie zyskały po wyborach prezydenckich w USA. Choć wiara inwestorów w zapowiadane przez Donalda Trumpa reformy fiskalne mocno osłabła w ostatnich sześciu miesiącach, to wciąż notowania Bank of America utrzymują się powyżej strefy wsparcia wyznaczonej przez poziom 22 USD. Ponadto, choć znajdujemy się poniżej szczytów z początku marca, to mamy do czynienia z krótkoterminowym kanałem wzrostowym.

Niewykluczone, że cofnięcie z wtorku oznacza ustanowienie nowego wyższego dołka (HL). Wczorajsza świeca przyjęła kształt szpulki w okolicy dolnego ograniczenia kanału oraz 50- oraz 75-okresowej średniej, co po wcześniejszych spadkach może dać sygnał do odbicia. Jeśli faktycznie stronie popytowej uda się odzyskać inicjatywę, to wtedy scenariuszem bazowym powinien być ruch w stronę 25 USD (linia trendu spadkowego oraz okolice ostatnich maksimów).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Bank of America w minionym kwartale wypracował 0,46 USD zysku netto na jedną akcję (EPS), podczas gdy konsensus celował w 0,43 USD. Pomimo niezłych wyników podczas wczorajszej sesji na Wall Street notowania BoA znajdowały się pod presją sprzedających. Prawdopodobnie jest to efekt spadku przychodów z działalności tradingowej — w przypadku rynku obligacji odnotowano cofnięcie aż o 14% r/r.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here