Naga MarketsAuthor: Ricardo Diaz
Creative Commons Attribution License
W składanym każdego roku do SEC zgłoszeniu, Bank of America poświęcił kilka razy uwagę kryptowalutom, w których upatruje konkurencyjne zagrożenie dla własnej działalności.

Jak wynika z dostępnego publicznie dokumentu, bank ocenia kryptowaluty jako znaczące ryzyko zagrażające jego działalności. Ponadto podjął starania mające na celu ograniczenie korzystania z Bitcoina oraz innych cyfrowych walut przez swoich klientów.

Zakaz kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych wydanych przez bank wszedł w życie na początku lutego. Razem z Bank of America ograniczenie to wprowadził także JPMorgan Chase oraz Citigroup.

Zagrożenie jeśli chodzi o konkurencję dla banku w przypadku kryptowalut ma stanowić “prowadzenie przez przez klientów interesów z innymi uczestnikami rynku, którzy angażują się w działalność biznesową lub oferują produkty w obszarach uważanych za spekulacyjne lub ryzykowne, takich jak kryptowaluty”.

Kolejne zagrożenie wiążę się z trudnościami w śledzeniu funduszy. Bank of America widzi w tym obszarze problemy z przestrzeganiem wymogów prawnych dotyczących zagranicznych praktyk korupcyjnych, a także innych przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here