Naga Marketslogo boa bank of americaBank of America (BofA), amerykańska korporacja zajmująca się bankowością inwestycyjną, złożyła patent dot. portfela na waluty cyfrowe “z wieloma warstwami dostępu do aktywów”. Proponowany portfel akceptuje różne hasła dla różnych żądanych kwot funduszy.

Amerykańskie Biuro Patentowe i Znaków Towarowych opublikowało wniosek BofA 15 sierpnia. Według zgłoszenia, technologia ta stanowiłaby “platformę komputerową z interfejsem cyfrowego portfela”.

Platforma byłaby skonfigurowana do działania w sieci peer-to-peer i oparta na blockchainie, który może być publiczny lub prywatny.

Bank of America stawia na bitcoina i ether?

Aplikacja wskazuje na bitcoina (BTC) i ether (ETH) jako przykłady walut cyfrowych, które zyskują coraz większą uwagę i – według zgłoszenia – napędzają potrzebę stworzenia lepszej infrastruktury portfela. Jako przykład tego, jak portfel może współpracować z najlepszymi kryptowalutami na rynku, Bank of America opisuje następujący wariant:

„Przykładowy użytkownik może wyodrębnić 4 BTC i 20 ETH w pierwszej warstwie interfejsu portfela cyfrowego. Użytkownik może określić pierwsze żądanie funkcji sieci dla zdecentralizowanej sieci P2P bitcoina obejmujące 3 BTC i adres w sieci Bitcoina oraz drugie żądanie funkcji sieci dla zdecentralizowanej sieci P2P Ethereum obejmującej 10 ETH i adres w sieci Ethereum.”

Według zgłoszenia istnieje obecnie szereg problemów związanych z bezpieczeństwem portfeli na kryptowaluty, szczególnie w odniesieniu do zarządzania kluczem prywatnym. Mianowicie, klucze prywatne przechowywane przez użytkowników są podatne na kradzież lub niewłaściwe obchodzenie się nimi, a klucze prywatne przechowywane przez osoby trzecie nie są już w całości własnością użytkowników. Bank of America uważa, że ​​ich wielopoziomowy system portfeli byłby bezpieczniejszy niż obecne systemy portfeli.

Patent na rozliczenia

Jak wcześniej informowały media, Bank of America złożył również wniosek patentowy na system rozliczeń oparty na sieci bloków. Ta technologia obejmuje księgę cyfrową, wspólną co ważne dla wielu banków, która umożliwiłaby im przeprowadzanie rozliczeń w czasie rzeczywistym.

Bank jest kolejną korporacją, która zaczyna wchodzić na rynek cyfrowych aktywów i blockchaina. Z pewnością napędzi do wzrosty kursów na BTC. Dziś za kryptowalutę należy zapłacić 10 800 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here