Naga Markets

Bank of America: Rysuje się ponury obraz dla rynków akcji w nowym rokuPatrząc na to, co dzieje się aktualnie na rynkach eksperci Bank of America (BoA) rysują ponury obraz dla rynków akcji w nowym roku. Według nich również inwestorzy powinni przygotować się na szok stóp procentowych oraz większe ryzyko, nad którym Rezerwa Federalna USA może łatwo nie zapanować. Eksperci są mocno zaniepokojeni zawyżonymi wycenami w niektórych segmentach rynku, które mogą w kolejnych miesiącach mocno zweryfikować obecne poziomy.

  • Rynki akcyjne mogą przechodzić w kolejnym roku spore przeceny
  • Powodem tego mogą być obecne problemy z zapanowaniem nad inflacją
  • Według ekspertów z BoA, inflacja jeszcze spowodowuje podniesienie stóp procentowych
  • Pytanie jednak brzmi jak poradzą sobie z tym inwestorzy
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Rynek w ogniu, czyli prognoza Bank of America

W kolejnych notach wydawanych przez największe banki inwestycje czytamy, że widmo inflacji już od jakiegoś czasu niepokoi inwestorów na rynkach akcji a problem rozrastać może się w kolejnych miesiącach. Eksperci Bank of America uważają, że temat ten będzie nadal zajmował inwestorów w 2022 roku. Ponadto, jest jeszcze jeden szok, na który inwestorzy muszą być przygotowani, a co jest następstwem rosnącej inflacji.W nocie do klientów analitycy Bank of America są pesymistycznie nastawieni do rynków akcji w nowym roku. Eksperci uzasadniają swój sceptycyzm “wysoce niekonwencjonalnym cyklem“, w którym znajdują się obecnie rynki. Ten cykl najprawdopodobniej “nie zakończy się w konwencjonalny sposób“, czytamy dalej w raporcie.

wykres Kurs indeksu S&P 500 H1 30.11.2021
Kurs indeksu S&P 500 H1 30.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według ekspertów inflacja będzie nadal powodować wzrost stóp procentowych, zwiększając potencjalne ryzyko, że amerykańska Rezerwa Federalna będzie dalej zacieśniać politykę, aby uniknąć wzrostu cen, nawet jeśli odbędzie się to kosztem rynków akcji. “Wiemy, że wrażliwość cen aktywów na płynność banków centralnych była niezwykle wysoka w ciągu ostatniej dekady i że tapering (ograniczenie zakupów aktywów) ma miejsce na całym świecie“.

Tapering spowoduje, że zysk na akcję będzie pod presją pomimo rosnących zysków przedsiębiorstw – powiedział. “W związku z tym jesteśmy niedźwiedziami i uważamy, że ochrona kapitału będzie coraz bardziej istotna w nadchodzącym roku” – uzasadniali stratedzy w listopadzie 2021 roku. W te sposób zespół zidentyfikował podobieństwa między obecnym środowiskiem inwestycyjnym a “wczesną stagflacją” z przełomu lat 60. i 70. Inwestorzy powinni przygotować się na “szok stóp procentowych” w nowym roku po “szoku wzrostowym” w 2020 roku i “szoku inflacyjnym” w 2021 roku.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here