Naga MarketsBitcoin w piątkowe przedpołudnie kontynuuje rozpoczęte wczoraj wzrosty, tymczasem uwaga kryptospołeczności zwraca się w kierunku Bank of America. Bank znalazł patent na blockchain – i to dosłownie.Amerykańskie Biuro Patentowe poinformowało wczoraj o złożeniu patentu na system przechowywania danych opartych na łańcuchu bloków. Bankowość rzeczywiście wchodzi w blockchain?


Choć wniosek o nadanie patentu został wypełniony jeszcze w 2016 roku to jednak dopiero wczoraj został on opublikowany przez amerykańskie Biuro Patentowe. Pomysł Bank of America zakłada wykorzystanie prywatnych łańcuchów bloków w celu przechowywania i udostępniania danych. Korzystając z takiego blockchainu informacje w nim zawarte będą w stanie odczytać jedynie podmioty do tego uprawnione.

W dokumencie czytamy: (..) zarówno osoba fizyczna jak i podmiot prawny może bezpiecznie przechowywać w łańcuchu bloków wszystkie, istotne zapisy dla usługodawców jak również zapewniać im bezpieczny dostęp do tych zapisów w taki sposób, aby mieli dostęp jedynie do rekordów do których są uprawnieni (…) dla przykładu, podmiot świadczący opiekę zdrowotną będzie miał dostęp jedynie do dokumentacji medycznej pacjenta przechowywanej w blockchain.

Bank of America jak na razie przoduje w liczbie złożonych patentów na projekty powiązane z blockchain – wynika z doniesień Bloomberg z początku tego roku. Zdaniem dziennikarzy bank mógł złożyć nawet 43 wnioski o przyznanie patentu – więcej niż jakakolwiek inna firma na świecie.

Tymczasem południowokoreański odpowiednik amerykańskiego US Patent and Trademark Office w raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu poinformował o złożeniu 1240 formularzy o przyznanie patentu powiązanego z blockchain w całym 2017 roku. To ponad dwukrotnie więcej niż całkowita liczba zgłoszeń z 2016 roku. Wówczas, w światowym centrum kryptowalut złożono 594 wnioski o blockchainowy patent. Dokument autorstwa Bank of America można przeczytać w całości pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLekka zadyszka oszczędzających w obligacjach
Następny artykułBOŚ: Obniżona rekomendacja “trzymaj” dla Play z ceną docelową 35,9 zł
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here