Naga MarketsbofaAmerykański sektor bankowy wynikami za III kwartał zdecydowanie pokonał oczekiwania Wall Street. Na tym tle szczególnie dobrze zaprezentował się Bank of America, którego zysk nie tylko przewyższ konsensus, ale także zwiększył się w stosunku do roku ubiegłego. Jeśli i tym razem BofA nie zawiedzie inwestorów, to być może uda się wybić kluczową strefę oporu wypadającą przy poziomie 23,30 USD.


Dobra pasa po stronie raportowanych wyników oraz ogólna hossa, która zawitała na nowojorską giełdę po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, pchnęła notowania BofA w kierunku poziomu 23,30 USD. Bykom jak na razie nie udało się sforsować tej bariery i zobaczyliśmy nieznaczne cofnięcie – w efekcie w ostatnich tygodniach mamy do czynienia z utrzymywaniem się konsolidacji, której dolny zakres wypada przy 22,20 USD. Wciąż jednak inicjatywa nadal należy do strony popytowej, o czym świadczy formacja złotego krzyża – średnia 50-dniowa (kolor czarny) od drugiej połowy ubiegłego roku znajduje się powyżej 200-dniowej średniej kroczącej (kolor niebieski). Dlatego też byki mają spore szanse na zniesienie najbliższego oporu – jeśli faktycznie do tego by doszło, to kolejna ważna bariera dla wzrostów wypada dopiero przy poziomie 28,70 USD. Z drugiej strony zniesienie dolnego ograniczenia bieżącej konsolidacji mogłoby ośmielić niedźwiedzie. Z tej perspektywy ważnym poziomem powinna być 50-dniowa średnia krocząca, czy też dalej linia trendu wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

v7hi059d3z-wg3qcad9m_1484123467493bofaBank of America zaprezentuje wyniki za10 IV kwartał przed startem piątkowej sesji na nowojorskiej giełdzie. Konsensus zakłada, że EPS wyniesie 0,38 USD, czyli o 0,10 USD więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Warto jednak zauważyć, że wyniki BofA w ubiegłych trzech kwartałach były lepsze niż oczekiwania inwestorów. Przychody powinny z kolei ukształtować się na poziomie 20.83 mld USD. Inwestorzy będą zwracać dużą uwagę na działalność tradingową — w III kwartale handel na rynku obligacji przyniósł spore zyski niemal wszystkim bankom. Ponadto dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć kwestia zmian zyskowności w bankowości konsumenckiej — wyższe stopy procentowe powinny sprzyjać pożyczkodawcom.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here