Naga MarketsBank of America: inwestorzy twierdzą, że mamy do czynienia z rynkiem bykaInwestorzy mają najbardziej bycze nastawienie względem rynków finansowych od lutego, gdy światowe indeksy wzbiły się na rekordowe szczyty – twierdzą eksperci Bank of America dzięki wynikom sondy przeprowadzonej wśród menedżerów funduszy amerykańskiego giganta bankowości.

  • S&P 500 zbliża się do przebicia rekordowych poziomów z lutego
  • Spółki technologiczne napędziły wzrosty amerykańskiego indeksu
  • Od początku roku S&P 500 wzrósł od początku roku już o 4,68%

Panuje rynek byka, oceniają menedżerzy funduszy

Giełdowe sentymenty napędzają obecnie przełomowe informacje dotyczące opracowywania szczepionki na COVID-19 oraz dane informujące o wzmożonej aktywności gospodarczej w ostatnim miesiącu.

Według wyników badania przeprowadzonego przez Bank of America, aż 46% inwestorów stwierdziło, że mamy obecnie do czynienia z rynkiem byka. To wzrost aż o 6 pkt. proc. względem poprzedniego miesiąca, gdy takiej odpowiedzi udzieliło 40% ankietowanych.

Spośród 181 uczestników sondy, którzy łącznie zarządzają aktywami o wartości pół biliona dolarów, aż 79% spodziewa się korzystniejszej gospodarczej koniunktury. To najlepszy odczyt w cyklicznie przeprowadzanym badaniu od grudnia 2009 roku.

Według sondaży najbardziej obleganą grupą aktywów były amerykańskie spółki technologiczne typu “growth”, które zdecydowanie skorzystały z ograniczeń związanych z pandemią, które zatrzymały ludzi w domach. Facebook, Twitter, Amazon oraz Google w czasie pandemii nakreśliły swoje maksima wszechczasów oraz zaprezentowały świetne wyniki finansowe za II kw. 2020 r.

Na drugim miejscu pod względem wzmożonego zainteresowania ankietowani uplasowali złoto, które według 31% inwestorów jest przewartościowane.

Zobacz również: Kurs funta (GBP/USD) mocno w górę. Dolar słabnie wobec walut G8

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Giełdowe indeksy przebijają poziomy sprzed pandemii

Spoglądając na wykres indeksu MSCI World skupiającym duże i średnie spółki z 23 rynków rozwiniętych, zauważyć można, że indeksowi brakuje jedynie 2% do poziomów sprzed pandemii.

Bank of America: inwestorzy twierdzą, że mamy do czynienia z rynkiem byka
Notowania ETF-u na indeks MSCI World. Źródło: tradingview.com

Amerykańskiemu S&P 500 do przebicia rekordowych szczytów z 19 lutego 2020 r, na poziomie 3386,15 pkt. brakuje już jedynie 4,16 pkt., czyli 0,1%! Indeks od dołka z 23 marca wywołanego pandemią zyskał już aż ponad 51%!

Bank of America: inwestorzy twierdzą, że mamy do czynienia z rynkiem byka
Notowania S&P 500. Źródło: tradingview.com

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here