Naga Marketslogo boaBranża bankowa coraz bardziej otwiera się na blockchain, ale też na kryptowaluty. Teraz potężny Bank of America dołączył do grona tych instytucji, które wspierają budowanie społeczeństwa bezgotówkowego.

BoA jest drugim największym  bankiem w USA. Dziś staje po stronie tych, którzy są za eliminacją gotówki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gotówce mówimy – nie!

Pojawienie się bitcoina i jego podstawowej technologii, blockchaina, udowodniło, że istniejące instytucje bankowe są przestarzałe. Dlatego też współczesne kraje rozwinięte i bankierzy uznają, że innowacje technologiczne, takie jak blockchain i Internet rzeczy, skazują papierowe pieniądze na zniknięcie. I są świadomi wielkich możliwości tych rozwiązań.

Jeden z najpotężniejszych bankierów w USA, prezes banku Bank of America Brian Moynihan, przyznał, że jego bank dołącza do grona firm, które wspierają powstawanie społeczeństwa bezgotówkowego. Jak donosi Yahoo Finance, 19 czerwca 2019 r., Moynihan powiedział na konferencji Fortune Brainstorm Finance 2019:

“Chcemy społeczeństwa bezgotówkowego.”

Moynihan wskazał na nowy trend i dodał, że sektor bankowy „będzie nadal przechodził” w kierunku cyfrowych modeli z technologiami, które są tańsze i wydajniejsze. Dodał też, że ponad połowa wszystkich transakcji pieniężnych jest już przetwarzana elektronicznie, wystarczy wymienić platformy płatnicze, takie jak PayPal, cyfrowa sieć płatnicza Zelle i portfele cyfrowe.

Bezgotówkowe kraje

Nie tylko branża bankowa dąży do budowania społeczeństwa bezgotówkowego, ale także całe kraje. Na przykład Szwecja jest liderem we wdrażaniu idei społeczeństwa bezgotówkowego. Gonią je następnie np. Australii, Korea Południowa i Chiny.

Singapur zamierza być pierwszym krajem bezgotówkowym w Azji. Obywatele kraju używają już kilku metod płatności bezgotówkowych, takich jak kody QR, PayNow, systemy płatności mobilnych i kilka aplikacji mobilnych. Co więcej, według CardGuru:

[Singapur] ma jedno z najbardziej przyjaznych bitcoinom środowisk biznesowych na świecie, przyjmując z zadowoleniem ustanowienie funduszy bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wielu obserwatorów uważa, że kraje takie, jak te wymienione powyżej, będą niemal zmuszone do wykorzystywania blockchaina w swoich strukturach. Oznaczałoby to wielką szansę dla nowej technologii, a może także dalszą silną adopcję kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here