Naga MarketsJapoński holding Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ujawnił, że ​​w tym roku wprowadzi do praktycznego użytku cyfrową walutę MUFG Coin. Token będzie działał na opracowanym przez bank blockchainie, będącym wynikiem wieloletnich starań o czerpanie korzyści z blockchain w systemach płatności.


Token po raz pierwszy został opracowany w 2016 r., a jego rozwój nastąpił w 2017 r. Jego przeznaczenie to płatności cyfrowe w handlu detalicznych. Użytkownicy mogą konwertować swoje fundusze w walutach fiducjarnych na cyfrowe tokeny, które mogą być następnie wykorzystane do płatności w sklepach członkowskich lub też posłużyć do wymiany z innymi użytkownikami.

Stablecoin bazujący na jenie japońskim (JPY)

Token został stworzony z zamiarem obniżenia prowizji przy transferach i wykorzystania w przestrzeni przekazów. Wkrótce pojawiły się pokazy i testy praktyczne. Bank uczestniczył w programie pilotażowym, w ramach którego kredyt konsorcjalny na blockchain wynosił 150 milionów dolarów. Oczekiwana data wprowadzenia nowego tokena przypada na drugą połowę 2019 roku.

Token MUFG to stablecoin, którego kurs ustalany jest w stosunku 1:1 z jenem japońskim (JPY). Stablecoiny to szczególnie interesująca nisza na rynku kryptowalut, a kilka zostało uruchomionych lub jest przygotowywanych do uruchomienia w tym roku. Na początku tego roku IBM i Stellar ogłosiły, że będą współpracować z 6 bankami przy tworzeniu ich własnych stablecoinów.

Zobacz również: Przedstawiciel wierzycieli Mt.Gox ustępuje ze stanowiska. Sprawa może potrwać jeszcze nawet 2 lata

Bank juz wcześniej opisywał nową inicjatywę w następujący sposób:
Token mógłby mieć duży potencjał komercyjny, a także obsługiwać klientów detalicznych banku na małą skalę. Poza MUFG Coin, [bank] testuje inne programy z cyfrowymi walutami dla pracowników, którzy ograniczają liczbę nadgodzin oraz praktykują zdrowy styl życia.

Od 2017 roku około 1500 pracowników holdingu bankowego testowało MUFG Coin. Dzięki pobranej na smartfon aplikacji, depozyty bankowe mogą być automatycznie konwertowane do stablecoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here