Naga MarketsBank Millennium utworzył rezerwy na 512 mln zł w ciężar wyników I kw. 2021Bank Millennium podjął decyzję o utworzeniu w ciężar wyników I kwartału 2021 roku rezerw na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi udzielonymi przez bank w wysokości 512 mln zł. W związku z tym bank spodziewa się ujemnego wyniku netto w I kwartale 2021 roku.

Bank Millennium spodziewa się ujemnego wyniku netto w I kwartale bieżącego roku

“Znaczące rezerwy, wyższe niż w IV kwartale 2020 r., odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wyniku takiego poziomu rezerw, oraz pomimo dobrych wyników operacyjnych bank spodziewa się ujemnego wyniku netto w I kwartale 2021 roku, podano.

Więcej informacji na temat ryzyka prawnego oraz wyników finansowych za I kwartał bank poda do publicznej wiadomości w raporcie okresowym, którego publikacja planowana jest na 11 maja 2021 roku.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa banku razem wyniosły 97,77 mld zł na koniec 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here