Naga MarketsBank Millennium odnotował największy spadek w indeksie mWIG40Na globalnych rynkach zauważalna jest stabilizacja, wczorajsza sesja nie przyniosła większych zmian ani dla amerykańskich, ani dla europejskich indeksów. Inwestorzy zdają się wyczekiwać sygnału nadającego kierunek dalszym notowaniom. Na horyzoncie mamy jutrzejszą decyzję Europejskiego Banku Centralnego ws. stóp procentowych, a także konferencję prezes EBC Christine Lagarde.

Bank Millennium odnotował stratę, lekka korekta na krajowych indeksach

Konsensus zakłada utrzymanie obecnej polityki w niezmienionym kształcie. Wczoraj Senat USA uchwalił ustawę przeznaczającą 190 mld USD na wzmocnienie sektora wysokiej technologii, w tym na wsparcie produkcji i badań w segmencie półprzewodników. Ustawa ma zwiększyć konkurencyjność i niezależność amerykańskiego sektora technologii, zwłaszcza na tle konfliktu z Chinami – same zapisy w ustawie wyraźnie to podkreślają, zakazując jednocześnie instalowania i stosowania w rządowych urządzeniach chińskiego portalu społecznościowego TikTok.

Te artykuły również Cię zainteresują
Krajowe indeksy odnotowały wczoraj lekką korektę. W indeksie WIG20 najmocniej potaniały walory Orange (-3,3%), oddając niemal cały poniedziałkowy wzrost wypracowany po komunikacie o przedłużeniu umowy z Play. Mocniej przeceniło się również PGNiG (-2,7%) i JSW (-2,7%) – korektę na walorach JSW prawdopodobnie wywołało żądanie związków wyższej podwyżki i jednorazowej rekompensaty za brak podwyżki w ub. roku. Wśród blue chipów liderami zostały spółki odzieżowe – LPP (+3,15%) znalazło się w okolicy swojego historycznego maksimum w cenach zamknięcia, nieco mniej zyskało CCC (+2,1%).

Allegro, które od II połowy marca przebywa poniżej okrągłego poziomu 60 zł, wczoraj nieudanie próbowało wyjść powyżej tego ograniczenia, ale wciąż ma szansę na ruch przebijający konsolidacje, wspierane realizacją pierwszych własnych automatów paczkowych, których do końca roku ma powstać 1500, a docelowo znacznie więcej. W indeksie mWIG40 najgłębszy spadek odnotował bank Millennium (-3,1%), a najwięcej zyskała Develia (+4,9%). W indeksie sWIG80 najsłabszą spółką był Rainbow (-4,4%), który może latem zrealizować 70% ruchu z 2019 roku, a rok chce zakończyć z zyskiem netto. W indeksie dominował PGS Software (+7,1%) i Mabion (+6,1%) – spółka już od 2 tygodni wyraźnie odbija, a wzrosty na wczorajszej sesji wspierały komunikaty o nabyciu akcji przez dwóch członków zarządu za łącznie symboliczną kwotę ok. 180 tys. zł.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Z pozostałych informacji – dziś posiedzenie RPP – rynek spodziewa się wcześniejszego podwyższenia stóp procentowych niż ostatnio, ale obecnie wszyscy ankietowani przez PAP spodziewają się utrzymania stóp na obecnym poziomie.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos cena | hrywna kurs | analizy giełdowe | cena akcji lotos | kurs funta | bitcoin kurs 2019 | notowania ropy forex |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here